Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Kan bağışı kampanyasına destek verelim!

kan-bagisi-kampanyasina-destek-verelim

12 Nisan 2019 Cuma günü Kızılay ve hastanemiz ile ortaklaşa yürütülen kan bağışı kampanyası düzenlenecektir. Bu kampanyaya Bozkırlı hemşehrilerimizden yoğun katılımın olmasını bekliyoruz.
10 Nisan 2019 Çarşamba 18:11

 12 Nisan 2019 Cuma günü Kızılay ve hastanemiz ile ortaklaşa yürütülen kan bağışı kampanyasına Bozkırlı hemşehrilerimizden yoğun katılımın olması beklenirken, “KAN VER CAN VER”  sloganı ile yola çıkarak gerekli desteği Bozkırlı vatandaşlarımızdan bekledikleri belirtildi.

 Kan bağışının önemini anlatan, Bozkır Devlet Hastanesi Başhekimimiz Op. Dr. Halil İbrahim Taşçı, "Erkekler yılda dört kadınlar ise yılda üç defa kan bağışında bulunabilir" dedi. Başhekim Taşçı, bağışlayacağınız kanla belki de kaza geçirmiş, ya da ameliyat olan bir insanın hayatını kurtaracaksınız.” ifadelerini de yer verdi.

Ayrıca kan bağışının insan vücuduna faydalarını da bir kaç başlık ile özetleyen Başhekim Taşçı:” 1-Kemik iliğinin yağlanmasını önleyip, kan yapımı canlı tutulur. 2-Verilen kanın yerine, anında vücuttan genç hücreler dolaşımına katıldığı için, bağışçı daha dinç ve canlı olur. 3-Kandaki yüksek yağ oranı düşer. 4-Kan bağışlayan kişide baş ağrısı, stres, yüksek tansiyon, yorgunluk gibi rahatsızlıkların giderilmesinde çok büyük katkısı olur. 5-Kan bağışı kalp krizi ihtimalini %90 azaltır. Bu sebeplerden dolayı yapmış olduğumuz kan bağışı kampanyasına çarşı merkezimizden hastanemize kalkacak araçlarımızla davet eder. Bütün vatandaşlarımıza sağlıklı ve huzurlu bir ömür geçirmelerini dilerim” dedi.


Haber okunma sayısı: 309Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ