Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Karabacaklar, Aliye Hüseyin Tekbaş İlkokulu’nda

karabacaklar-aliye-huseyin--tekbas-ilkokulunda

Karatay Aliye Hüseyin Tekbaş İlkokulu her yıl olduğu gibi bu yılda velilerine kitap okuma etkinliği düzenledi. Önceki yıllarda eğitimci yazar Gazetemiz Bozkır Postası Köşe Yazarı M. Emin Karabacak’ın “Tabakları Ayırdık Çocuklara Söz Dinlemez Oldu, Çocuklara Allah ve Namazı Sevdirebilmek. Bayramlık İstemeyen Çocuklar” kitabını okuyan Aliye Hüseyin Tekbaş İlkokulu velileri, bu yılda “Sinirli Anne Babaların Akıllı Telefonla İmtihanı” kitabını okudular. Kitabı okuyup sınava giren veliler, okulun konferans salonunda kitabın yazarları Yrd. Doç. Mustafa Karabacak ve M. Emin Karabacak ile söyleşi ve imza için buluştular.
13 Mayıs 2019 Pazartesi 15:19

 Seminerin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Yıldıray Averi: “Her yıl olduğu gibi bu yılda velilerimize kitap okuma etkinliği düzenledik. Kısmet olursa önümüzdeki yılda devam edeceğiz. Başarılı ve erdemli çocukların ailelerine baktığımızda kitap okuyan anne babalarının olduğunu görürüz. Evde kitaplarla hemhal olan anne babaların çocukları da onları model alacaklarından onlar da kitap okuyacaktır. 

Bu süreçte kitabı okuyarak imza ve söyleşi için salonu dolduran siz değerli velilerimize, etkinliğimizin organizasyonunu yapan EKİP42 sorumlusu öğretmenlerimiz Tolga Ertürk ve Mehmet Kösedağ’a, tüm kitap okuma etkinliklerinde emeğini esirgemeyen Rehberlik Öğretmenimiz Yusuf Atış ve Müdür Yardımcımız Özcan Öztuna’ya; nazik davetlerimizi kırmayan saygı değer yazarlarımız Mustafa Karabacak ve M. Emin Karabacak’a da teşekkür ederim “dedi.

İlahiyatçı Yazar Yrd. Doç. Mustafa Karabacak; Emeği geçenlere ve kitap okuyan velilere teşekkür ettikten sonra “Şu mübarek Ramazan ayında tuttuğumuz oruç gibi çocuk eğitimi de sabır işidir. Çocuklar anne babalarını örnek alacakları için uygun şekilde model olmak gerekir. Tabi ki bu modellik için de kendimizi geliştirme adına kitap okumak gerekir.” dedi.

Gazetemizin köşe yazarı eğitimci-yazar M. Emin Karabacak da emeği geçenlere ve velilere teşekkür ettikten sonra; “Çocuklar kulaktan değil gözden eğitilmelidir.” Konuyla alakalı bir egzersiz yaptırdı.

Seminerin ardından salona teşrif eden veliler arasından kurayla belirlenen 20 kişiye yazarlarımızın kitaplarının da bulunduğu 20 kitap hediye edildi. Daha sonra dereceye giren velilere ödülleri verildi. Sınavda birinci olan veliye Aliye-Hüseyin Tekbaş İlkokulu öğretmenleri tarafından alınan çeyrek altın ödülü verildi. Ödül sonrası kitabı okuyan veliler okumuş oldukları “Sinirli Anne Babaların Akıllı Telefonla İmtihanı” kitabını imzalattılar.


Haber okunma sayısı: 847Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ