Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Kara’dan Beyşehir Covid atıklarının arıtılması hakkında bakana soru

karadan-beysehir-covid-atiklarinin--aritilmasi-hakkinda-bakana-soru

MHP Konya Milletvekili Esin Kara, TBMM’sindeki görüşmelerde, ilgili Bakanlara Konya ve ilçelerinin sorunlarını tek tek gündeme getirirken, konularla ilgili sorularını yöneltmeye de devam ediyor. Milletvekili Esin Kara, Bakanlara yönelttiği soruları gazetemizle de paylaşıyor.
02 Aralık 2020 Çarşamba 14:44

Corona virüsle mücadele kapsamında alınması gereken pasif tedbirler hakkında bakanlığa soru soran MHP Konya Milletvekili Esin Kara, “Corona virüs nedeniyle dünya üzerinde yaşanan pandemi insanlık tarihi açısından dönüm noktalarından birini oluşturmaktadır.
Dünya üzerindeki resmi veriler, ülkelerin sosyolojik ve ekonomik yapıları, sağlık tesisleri, sağlık çalışanları sayıları gibi bir çok alanın önemini ortaya sermektedir. Alınan aktif tedbirlerin yanı sıra uzun dönemde planlanması gereken pasif tedbirlerinde dikkate alınarak hareket edilmesi ülkemizin geleceği açısından oldukça önemlidir. Corona virüs öldürücü belirgin etkilerin yanı sıra gizli tehlikeleri de beraberinde getirmektedir” dedi.
HASTANE ALTYAPI SİSTEMLERİNE DEZENFEKSİYON UYGULANIYOR MU?
MHP Konya Milletvekili Esin Kara Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca’ya şu soruları sordu; hastane, acil klinik, araştırma merkezi ve laboratuvar gibi hizmet veren merkezlerin kanalizasyon altyapı sistemlerine arıtma ve dezenfeksiyon işlemi uygulanmakta mıdır?
Binaların ve şehir kanalizasyon sisteminin dezenfeksiyon işlemine tabi tutulması için yerel yönetimlerle iş birliği uygulanmakta mıdır?
Yerel yönetimlere bakanlığınız tarafından kapalı alanların iklimlendirilmesi gibi dolaylı bulaşıcı yöntemleri hakkında bilgilendirme çalışması yapılmakta mıdır? Bu çalışma başlıkları pandemi mücadele uygulamalarınız kapsamında bulunmakta mıdır?
(HABER MERKEZİ)

Haber okunma sayısı: 2301Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ