Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Kurban satış ve kesim yerleri belli oldu

kurban-satis-ve-kesim-yerleri-belli-oldu

Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla ilçede yapılacak olan canlı hayvan kesimlerinin satış ve kesim yerleri belli oldu.
07 Ağustos 2019 Çarşamba 16:03

 Bozkır Belediyesi tarafından belirlenen kurban satış yerine (eski soğuk hava deposu yanında) kayıtlar başladı. Kurban satış yerinden yer almak isteyen vatandaşlar, Bozkır Belediyesi Tahsilat merkezine başvurularını yapmaya devam ediyor. 

Kurban kesim yeri Modern Mezbahane olacak

Eski mezbahanenin kapanmasından sonra, dönemin Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün’ün Bozkır’a yeni modern bir mezbahane yapılması için gece gündüz demeden yaptığı mücadeleler sonucunda, 2018 yılında yapımına başlanılan ve 2019 yılında yapımı tamamlanarak ruhsat alınan modern Bozkır mezbahanesi, kurban kesim yeri olarak belirlendi. 

Kurbanlık hayvanların modern, hijyenik ve helal bir şekilde kesiminin yapılacağı modern mezbahane, her yönüyle vatandaşlara kolaylık sağlıyor. Kurbanlık hayvanların kesimleri ise Bozkır Belediyesi ekiplerince yapılacak. 

Modern Mezbahaneyle kesimler artık daha kolay2018 yılında yapımına başlanılan ve 2019 yılı itibariyle ruhsatı alınarak faaliyete geçen modern Bozkır mezbahanesi, Bozkır’da hayvan kesimlerini kolaylaştıracak. Kurban Bayramından itibaren kesimlerin yapılmaya başlayacağını vurgulayan Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, modern mezbahane ile birlikte helal ve hijyenik kesimlerin yapılacağını, vatandaşların kesim için başka yerlere gitmelerine gerek kalmadığını, bu sebeple mezabahanenin Bozkır’a yapılmış en büyük hizmetlerden bir tanesi olduğunu ve emeği geçenlere teşekkür ettiğini söyleyerek mezbahanenin Bozkır’a hayırlı olmasını diledi.

(Haber: Yunus Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 255Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ