Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Metruk binaların yıkımı devam ediyor

metruk-binalarin-yikimi-devam-ediyor

Bozkır Belediyesi, ilçemize bağlı dış mahallelerde emniyet ve sağlık açısından tehlike oluşturan metruk binaların yıkımına devam ediyor.
04 Şubat 2020 Salı 10:38

 Bozkır ilçe sınırları içerisinde yer alan emniyet ve sağlık açısından tehlike oluşturan metruk binalar, mahalle muhtarları ile tespit edilip, gerekli izinler alındıktan sonra Bozkır Belediyesi ekiplerince yıkılıyor. 

Mahalle sakinlerinin taleplerinin de dikkate alındığı yıkım işlemlerinde, yine gerekli izinler alınarak ilçede yaşayan vatandaşların emniyetini sağlamak için metruk binalar yıkılıyor. Son olarak dış mahallelerimizden Bağyurdu mahallesinde tehlike oluşturan, ekonomik ömrünü tamamlamış, atıl durumda olan metruk okul binasının yıkımı gerçekleştiren Bozkır Belediyesi, çalışmayı diğer dış mahallelerde de yaymayı planlıyor. 

Mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın emniyetini ve sağlığını korumanın ve önlemler almanın en asli görevlerinden biri olduğunu belirten Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, “ilçemizin özellikle taşra mahallelerinde çok eski yerleşim yerleri olmasından dolayı düzensiz kentleşme mevcuttur. Zamanla kullanılmayan, atıl duruma gelmiş, tehlike oluşturan, ekonomik ömrünü tamamlamış yapıları gerekli izinleri alarak zaman zaman ekiplerimiz tarafından yıkımını gerçekleştiriyoruz. 

Son olarak Bağyurdu mahallemizde atıl durumda olan ve yıkılmaya yüz tutmuş okul binamızın yıkımını gerçekleştirdik ve vatandaşlarımızı olası bir tehlikeden koruduk. Zaman zaman gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalarımıza vatandaşlarımızın da destek vermesini, mahallelerde tehlike arz eden atıl durumda olan yapıları bizlere bildirmesini temenni ederim. Bizler de herhangi bir olumsuzluk olmadan mahallelerimizin sorunu çözüme kavuşturmuş oluruz” diye konuştu.

 (Haber: Özgür Yılmaz)

 


Haber okunma sayısı: 1969Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ