Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

“O BİR BOZKIR AŞIĞIYDI”

o-bir-bozkir-asigiydi

Gazetemiz Bozkır Postası ailesinin büyüğü olan çok değerli araştırmacı-yazar Ankaralı Ali Erzincan Abimizi kaybettik. Mekânın Cennet olsun. Nur içinde yat Ali Abi. Ankara’da yaşayan, Bozkır Yolören (Fart) köyünden evli olan, Ankaralı Ali Erzincan Abimiz, geçtiğimiz hafta 83 yaşında hakkın rahmetine yürüdü. Ali Abimiz, iyi bir Bozkır sevdalısı ve Bozkır aşığıydı. Yılın yarıdan fazlasını Bozkır’da yaşardı. Ali Abimizin ölümünü duyan Bozkırlı hemşehrilerimiz, üzüntülerini ve başsağlığı dileklerini ilettiler. Ankaralı Ali Erzincan, 13 Yıl önce gazetemizle tanıştı ve Bozkır için çok güzel araştırmalar yapıp, kaleme aldı. Gazetemiz ailesinin büyüğü olan ve 13 yıldır aralıklarla gazetemizde çektiği o çok güzel fotoğraflarıyla sayfa sayfa yazarlık yaptı. Ali Erzincan abimizin iyi bir okuyucu ve takipçi kitlesi de vardı. Bozkır onu çok ama çok sevmişti. Bozkır Postası Gazetesi Ailesi olarak çok üzgünüz, başımış sağolsun. Ali Erzincan Abimizi hiç unutmayacağız. Onu daima kalbimizde yaşatacağız ve gazetemizde yazdığı o güzel yazılarını ve çekmiş olduğu o güzel resimlerini güncelleyerek yine yayınlayacağız. Ankaralı Ali Erzincan Abimizin 3 Aralık 2018 tarihinde yazdığı son yazısını gazetemizin 5 sayfasında tekrar yayınlıyoruz.
11 Eylül 2019 Çarşamba 16:26

13 yıldır gazetemizde zaman zaman Bozkır için, araştırmacı yazarlık yapan ve iyi bir Bozkır sevdalısı olan, değerli büyüğümüz, Abimiz Ankaralı Ali Erzincan'ı kaybettik. Merhum Ankaralı Ali Erzincan abimiz, Bozkır Postası Gazetemizin ailesinden biriydi ve gazetemizin büyüğüydü. Her şeyi güzel gören, güzel bakan ve görüşü ne olursa olsun! Çalışkan insanları, Bozkır’a hizmet edenleri çok seven bir insandı. 

Gazetemiz aracılığıyla Bozkır'ın sorunlarına parmak basan, hep yapıcı yazılar yazardı. Bozkır’a hizmet yapanları da tanısın, tanımasın kaleminde övgüyle bahseder ve daha fazla çalışan insanlara moral için şevk verirdi.

Merhum Ali Abimiz, Bozkır'ın tanıtımında bir numara insandı. Bozkır Postası Gazetesi Ailesi olarak çok üzgünüz, başımış sağolsun. Ali Erzincan Abimizi hiç unutmayacağız. Onu daima kalbimizde yaşatacağız ve gazetemizde yazdığı o güzel yazılarını ve çekmiş olduğu o güzel resimlerini güncelleyerek yine yayınlayacağız. Merhum Ali Abimize Allah'tan Rahmet, kederli eşi Neşe Erzincan Ablamıza ve yakınlarına başsağlığı dilerken, kabrinin nur ve mekânının cennet olmasını yine yüce Mevla’dan diliyoruz.

Merhum Ankaralı Ali Erzincan Abimizin 3 Aralık 2018 tarihinde yazdığı o güzel son yazısını gazetemizde tekrar yayınlıyoruz ve kendisini rahmetle yad ediyoruz.(Haber: Yunus Yılmaz)

Bozkır’da Belediyecilik Hizmetlerinde
Başkan Gün

 Bozkır’ın doğal güzelliğini, şirinliğini, daha da öne çıkaran Belediyecilik anlayışının olmazsa, olmazı estetik güzelliğe, peyzaja önem veren projelerin ve çalışmaların diğer Belediyecilik hizmetleriyle birlikte, bir arada yürüdüğünü görmekteyiz.

Bozkır halkının gözü, kulağı olan Bozkır Postası Gazetesi olarak, bu etkin çalışmalardan dolayı özellikle doğal çevre bilincine duyarlı hemşehrilerimiz adına da mutluyuz.

Bozkır’ın cadde ve sokaklarında, kenar mahallelerinde boy gösteren, Konya Büyükşehir araç ve ekipmanının gayretli hizmetlerini asli görevlerinin dışında, Konya’dan Bozkır’a bir vefanın jesti olarak algılayabiliriz.

Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün’ün Bozkır ilçesi için üretken, bilinçli, gayretli tavır ve projelerini hayata geçirtmekteki beceri ve taktik politikasını ayrıca takdir edenlerdeniz.

Konya’nın diğer ilçelerine göre bir şantiye havasındaki, Bozkır’ın gelişim ve yenilenmesinde başkanın gayret ve çalışmaları Bozkır’lılarca saygıyla karşılanmalıdır diye düşünenlerdeniz.

Var olanı yıkıp yapmaya, tarihi eserleri onarıp düzeltmeye, göz önüne çıkarmaya, peyzaja, yeniliklere açılmaya ne gerek var? Kime yarar sağlar? Zihniyetinde olanlara çevremizde esefle tanık olmaktayız.

Aktivitelere açık, sosyal mekanlar, şehir konaklarına ihtiyaç duyan, gençlere ve spor severlere yeni spor tesislerini öngören, ailelerin çocukları ile özgürce gezebilecekleri, yürüyüş ve gezi parkurlarına, rekreasyon alanlarına önem veren, öncelik tanıyan belediyecilik hizmetlerine saygı duymalıyız diyenlerdeniz.

Böylesi bir düşünce ile hareket eden doğal çevreye saygılı Bozkır Belediye Başkanına sahip olmaktan memnun olarak, bizler Bozkır Postası Gazetesi olarak Başkan İbrahim Gün’ün çalışmalarını destekliyor, yanında olmaktan da mutluyuz. Ayrıca yaptığı hizmetleri onaylıyor ve de keyfle takip ediyoruz.

Görülen, yapılan bir hizmetin zorluğunu görmeden tenkidi kolaydır. Yapılan hizmete öncelikle saygı duyulmalıdır diye düşünmekteyiz.

Halk olarak, vatandaş olarak çevremizle ilgiliysek, yapılana değil, yapılmayan ya da yapılmasının yarardan ziyade zarar getireceğine inandıklarımızın öncelikle peşine takılmalıyız deriz.

Örneğin yakın zamanda devletçe büyük paralarla arıtılması gerçekleştirilmiş olan Bozkır’ın adeta gerdanlığı (ulu çay) Çarşamba çayının aygır pınarı çıkışından ilçe merkezi dahil Bozkır çıkışına kadar pırıl, pırıl kanalizasyon belasından, çerden, çöpten arındırılmış olarak Yolören (Fart) Mahallesinin ortasından, göbeğinden süzülerek geçerken köyün lağamlarıyla pislenip kirlenmesi bir yana, belediyenin çöp bidonlarına rağmen, köyde görüntü kirliliğine de neden olan diğer tablo ise; köylünün çöplerini taşıttığı arıklardan çaya ulaşması ise içimizi acıtıyor.

Çevre bilincinden uzak, çevreye duyarsız insanlarımızın önüne geçilmesi ayrıca çayın lokal kirlenmesinin öncelikle önlenmesini bekleyenlerdeniz.

Başkan İbrahim Gün’ün Çarşamba çayı güzergâhındaki Projelerini hayata geçirmekteki gayret ve azmi necisinde, çayın Bozkır’ın görüntüsüne, havasına vereceği gerek peyzaj çalışmalarıyla gerekse estetik güzelliğinle kısa zaman da cazibe merkezine dönüşeceğinin  heyecanını  Halkın Sesi ve Kulağı olan Bozkır Postası Gazetesi olarak bizlerde taşıyanlardanız.     Haber okunma sayısı: 481

Haberin etiketleri:

“O BİR BOZKIR AŞIĞIYDI”


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ