Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Onlar, Bozkır’ın Soylu Destanı’dır!

onlar-bozkirin-soylu-destanidir

30 Ağustos 1922 tarihin seyrini değiştiren bir gündür: Merkezi Konya’da bulunan Bozkır Gücü Spor Kulübü Başkanı Muammer Tunahan, geride bıraktığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili yayınladığı mesajında: “1922 tarihin seyrini değiştiren bir gün” olduğunu söyledi. “Bozkır’ın Soylu Destanı” Bozkırlı 8 yaşında şehit Ömeroğlu Hüsnü, 11 yaşında şehit Ali Oğlu Süleyman ve Hadim'den 14 yaşında şehit Hüsmenoğlu Alişan, anne ve babalarını da unutmazken, diğer şehitlerimizle birlikte rahmetle andı.
11 Eylül 2019 Çarşamba 16:37

 Bozkır Gücü Spor Kulübü Başkanı Muammer Tunahan 30 Ağustos nedeniyle gazetemiz Bozkır Postasına gönderdiği mesajında: “Türk Milletinin asil yiğitlerinden bahsediyorum. Bu necip millet daha 8-9 yıl önce Çanakkale, Yemen, Galiçya, Filistin, Kafkasya ve dünyanın birçok yerinde gonca güllerini feda etmişti. Bugün Dumlupınar meydanında vuruşan yiğitlerin çoğu daha babalarını bile görmemişti. Bazıları bir çift çarık, bazıları bir kese bulguru, bazıları atını, eşeğini bazıları da son yavrularını alıp koşmuştu Dumlupınar Meydanına.”

Spor Kulübü Başkan Tunahan, mesajını şöyle sürdürdü: “Tıpkı Konya Bozkırlı 8 yaşında şehit Ömeroğlu Hüsnü, 11 yaşında şehit Ali Oğlu Süleyman ve Hadim'den 14 yaşında şehit Hüsmenoğlu Alişan, anne ve babaları gibi.” dedi.

Bu yiğitlere dikkatle bakın!

Tunahan, Bu mezar taşlarına iyi bakın!.. Bunlar unutulmuş bir neslin tarihe düştüğü ‘Bozkırın Soylu Destanıdır’ 8 yaşında 11 yaşında vatanı için feda etmiş bu minik yavrular.

Analarımız kucaklarında yavruları, Sırtlarında ağır top mermileri ile yılmadan cepheden cepheye koşup eşlerini, kızlarını, kızanlarını feda ederken, kazanılan bir zafer olduğunu söyledi.8 yaşında şehit Ömeroğlu Hüsnü'yü, 11 yaşında şehit Ali Oğlu Süleyman'ı, 14 yaşında şehit Hüsmenoğlu Alişan'ı ve daha nice ismi duyulmamış şehitleri hatırlatmak ve hatırlatmak Bozkır Gücü Spor Kulübü olarak görevleri olduğuna vurgu yaptı.

Tunahan, “Bizler tarihimize ne kadar çok sahip çıkar ve hatırlarsak o kadarda daha iyi işler yapmak için kendimizde güç bulacağız. Tüm milletimizin geride bıraktığımız, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, bu uğurda hayatını kaybeden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve şükranla anıyoruz.” Sözleriyle mesajını tamamlamıştır.

(Haber: Özgür Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 515Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ