Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Sarıoğlan İmam Hatip Ortaokulunda 4006 Bilim Fuarı Düzenlendi

sarioglan-imam-hatip-ortaokulunda-4006-bilim-fuari-duzenlendi

Sarıoğlan İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından 4006 bilim fuarı kapsamında hazırlanan projeler, okulda düzenlenen etkinlikle sergilendi, öğrenciler hazırladıkları projeleri sundu.
13 Kasım 2019 Çarşamba 09:01

 4006 Bilim Fuarının açılışını gerçekleştiren Bozkır Kaymakamı Oltan Bayraktar Ve Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, projeleri tek tek inceleyerek projeleri hazırlayan öğrencilere teşekkür etti. Fuarın düzenlenmesinde emeği bulanan başta okul müdürüne ve projelere danışmanlık yapan öğretmenlere de teşekkür eden Kaymakam Bayraktar ve Başkan Saygı, daha sonra öğretmenlerle ve öğrencilerle sohbet etti. 

Fuarın gezilmesinin akabinde açıklamalarda bulunan Bozkır Kaymakamı Oltan Bayraktar, Türkiye Cumhuriyetinin gelişmesinin tarımdan hayvancılığa, sanayiden bilime kadar her alanda üretime bağlı olduğunu, bu amaç gayesinde bu tür fuar organizasyonlarının öğrencilerin bilime yönelik projelerle üretim anlayışının gelişmesine vesile olduğunu söyledi. 

Birbirinden değerli projeleri heyecanla incelediklerini ve öğrencilerle gurur duyduklarını ifade eden Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, Bozkırlı çocuklara imkan tanınırsa neleri yapabileceğine bizzat şahit olduğunu söyledi. Bozkırlı öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim alabilmesi için belediye olarak tüm imkanlarını kullandıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Saygı, belediye olarak en önem verdikleri konuların başında eğitim geldiğini söyledi ve fuarda emeği geçen herkese, birbirinden değerli projeler hazırlayan öğrencilere tekrardan teşekkür etti.

(Haber: Yunus Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 265Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ