Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Soğucak Mustafa Yamaner İlkokulu Okullarla El Ele

sogucak-mustafa-yamaner-ilkokulu-okullarla-el-ele

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ‘Okullar El Ele Projesi’ kapsamında Bozkır Soğucak Mustafa Yamaner İlkokulu ile Meram İhsan Özkaşıkçı İlkokulu bir araya geldi. İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ün de katıldığı 2023 Eğitim Vizyonu töreninde kardeş okul öğrencilere akıl ve zeka oyunları hediye edildi.
10 Aralık 2019 Salı 12:58

 kadar aklın, zekanın yapabileceği her türlü bilgiyi, donanımı sağlıyoruz. Sağlamaya da devam edeceğiz. Ülkemiz gelecek vizyonu olan bir ülke. Bu vizyona katkı vermek hepimizin asli görevidir. Bugün de bu görevlerimizden birini yerine getiriyoruz. Kardeş okullar bir araya geliyor ve aklın, zekanın yapabileceklerinin en iyisi yapmaya çalışıyor. Ben öğrencilerimizi alınlarından öpüyorum. Kardeşliklerimizin daim olmasını diliyorum.” dedi.

Mustafa Yamaner İlkokulu Müdürü Şerife Mıhoğlugil de yaptığı konuşmada, okullar olarak çok heyecanlı olduklarını belirterek, projeyi hayata geçiren İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür etti. 

Mıhoğlugil, “El ele demek, güç demek. El ele demek Çanakkale’de, İstiklal harbinde, 15 Temmuz’da Zafer demek. El ele demek sanayide, tarımda, eğitimde muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak demek. El ele demek kardeşlik demek, büyümek demek, birlik ve beraberlik demektir. İhsan Özkaşıkçı İlkokulumuzun kardeş okulu Mustafa Yamaner İlkokulu olarak

Bozkır’dan buraya geldik. Kardeşlik bağı öyle bir bağdır ki, uzakları yakın eder.Biz de bu yakınlığın sımsıcak ortamında aranızdayız. Yarınların öğretmenleri, mühendisleri, kaymakamları, valileri olacak minik öğrencilerimizle geldik. Kardeşimiz İhsan Özkaşıkçı İlkokulumuzda olmaktan büyük bir mutluluk duyduk. Kardeşliğimizin daim olmasını diliyor, kardeşliklerin dalga dalga bütün yurdu sarmasını niyaz ediyorum.” dedi.

Öğrencilere ve okullara verdiği desteklerden dolayı Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı’ya da teşekkür eden müdür Mıhoğlugil, konuşmalarını şu şekilde sürdürdü, “Belediye Başkanımız her daim öğrencilerimizin ve bizlerin yanında ve bizleri her daim destekliyor. Bizim bugün kardeş okulumuzla bir araya gelmemizde olduğu gibi verdiği tüm destekler için teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Kardeş okul öğrencilerine akıl ve zeka oyunu hediye edildikten sonra öğrenciler Hazreti Mevlana Türbesi başta olmak üzere kentin tarihi ve kültürel yerlerini ziyaret etti.(Haber: Resul Bolat)


Haber okunma sayısı: 566Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ