Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Tarımsal ve hayvansal üretim devam ediyor

tarimsal-ve-hayvansal-uretim-devam-ediyor

COVİD-19 virüsü tedbirleri kapsamında alınan kararlar sonrasında ilçemiz Bozkır’da tarım ve hayvancılık alanında üretmeye devam ediyor. Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlar da yine gerekli izinlerini kolaylıkla alarak hayvansal üretimini sağlıyor. Başkan Saygı, “temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olan Bozkırlıların havaların ısınmasıyla birlikte başlayan tarım ve hayvancılık işlerinin aksamadan devam ettiğini belirtti. Başkan Saygı, “ilçe olarak önemli bir süreci yürütürken, bir yandan vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor, bir yandan da vatandaşlarımızın tarım ve hayvancılık işlerinin aksamaması için mücadele ediyoruz.” şeklinde ifadelerde bulundu.
12 Mayıs 2020 Salı 10:00

 Temel geçim kaynağını tarım ve hayvancılık olan Bozkır’da tarımla uğraşan vatandaşlar, gerekli izin belgelerini kolaylıkla alarak tarımsal faaliyetlerini sorunsuz yerine getirmeye devam ediyor. Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlar da yine gerekli izinlerini kolaylıkla alarak hayvansal üretimini sağlıyor. 

Covid-19 virüsüne Konya ve Bozkır olarak önemli tedbirler aldıklarını, bu kapsamda Bozkır’ı virüse karşı korumak için canla başla çalıştıklarını söyleyen Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, ülke olarak alınan tedbirlere de Bozkır’ın hassasiyet gösterdiğinin altını çizdi. 

Alınan önlemlere karşı Bozkır’ın günlük yaşamına ve üretimine devam ettiğini de sözlerine ekleyen Başkan Saygı, temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olan Bozkırlıların havaların ısınmasıyla birlikte başlayan tarım ve hayvancılık işlerinin aksamadan devam ettiğini belirtti. Başkan Saygı, “ilçe olarak önemli bir süreci yürütürken, bir yandan vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor, bir yandan da vatandaşlarımızın tarım ve hayvancılık işlerinin aksamaması için mücadele ediyoruz. 

Hafta içi hem tarım, hem hayvan, hem de arıcılıkla uğraşan vatandaşlarımız yoğun çalışma içerisindeyken hafta sonu ise gerekli izin belgelerini alarak üretimlerine devam etti. 110 bin hektar ekilebilir tarım alanımızda çalışmalar sürdü. Bu sene de tarımsal ve hayvansal verimliliğimizde herhangi bir düşüş öngörümüz yok. İnşallah bu sene geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bereketli, bol, kazanlı yıl olacak. Tüm zorluklara rağmen üretmeye gayret eden tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

 

(Haber: Yunus Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 1963Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ