Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Törenle üreticilere dağıttılar

torenle-ureticilere-dagittilar

4000 adet arı kovanı ve 6 adet güneş enejisi sulama sistemini; Göksu-Taşeli Havzası Kalkınma Projesi kapsamında 4000 adet arı kovanı ve 6 adet güneş enejisi sulama sistemi İlçe Tarım Müdürlüğü’nün düzenlediği program ile dağıtıldı.
04 Kasım 2020 Çarşamba 10:06

 Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, Bozkır Kaymakamı Muhammed Akın, Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Esat Altuntaş, Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Güven ve Göksu-Taşeli Havzası Kalkınma Projesi İl Kordinatörü Deniz Berber’in katılımıyla ilçe tarım müdürlüğü binasında yapılan program ile dağıtımı gerçekleşti.
Üreten bir Bozkır gördüğü için memnuniyetini belirten Milletvekili Altunyaldız ‘’Bölgemizdeki kırsal nüfusu kalkındırmak, verimli topraklarımızın iklim şoklarına karşı direncini artırmak ve salgında önemini anladığımız gıda güvenliği tesis etmek amacıyla 2018 yılından beri Göksu-Taşeli Havzası Kalkınma Projesi ile binlerce üreticimize ulaşıyoruz. Alın terini üretime dönüştüren, sevgisiyle tabiatın bereketine katkı yapan sizlerle bir araya gelerek her daim üretimi desteklediğimizi bilmenizi istiyorum.
1,5 yıl gibi kısa bir sürede Bozkır’ımızda üretim anlamında önemli bir yol kat edildiğini ve bu sebeple Belediye Başkanımız Sadettin Saygı ve ekibine ve İlçe Tarım Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.” dedi.
(HABER MERKEZİ)

Haber okunma sayısı: 1887Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ