Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Türk Polis Teşkilatının 174’üncü Yılı kutlandı

turk-polis-teskilatinin-174uncu-yili-kutlandi

Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Bozkır’da da Türk Polis Teşkilatının 174'üncü Kuruluş Yıl dönümü münasebetiyle Hükümet Binası önünde, 10 Nisan 2019 günü İlçe Emniyet Amirliği tarafından program düzenlendi.
17 Nisan 2019 Çarşamba 10:13

 Bozkır’da Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 174. yıldönümü kutlandı. Hükümet Binası önünde yapılan kutlamalara Bozkır Kaymakamı Oltan Bayraktar, Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, Bozkır Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Emre Özel, İlçe Jandarma Komutanı Batuhan Duran, Bozkır Adliyesi Hâkimleri, Bozkır İlçe Emniyet Amiri Ramazan Arlı, siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum örgütleri, polisler ve vatandaşlar katıldı.

Yapılan törenlerde, ilçemiz esnaflarından Hasan Güleroğlu günün anısına okuduğu duygusal şiiri kutlamalara katılanları duygulandırdığı görüldü. 

Hükümet Konağı önündeki Atatürk Büstünde yapılan kutlamalar saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Günün anlamına ilişkin bir konuşma yapan

Bozkır İlçe Emniyet Amiri Ramazan Arlı, "Bugün mazisi başarılarla dolu, milletin iltifatına mazhar olmuş, demokratik hukuk devletinin, Atatürk ilkelerinin ve laik cumhuriyetimizin teminatı olan, Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 174. Yıl dönümüdür. Kendini aziz milletimize hizmet etmeye adayan, toplumun huzurunu en önemli değeri sayan bir teşkilatın mensubu olmaktan duyduğumuz kıvanç, bugün bizler için ayrı bir anlam taşımaktadır. Gücünü yasalardan, desteğini aziz milletimizden alan teşkilatımız; Temel hak ve özgürlüklerin korunması, toplumsal yaşamın dirlik, düzen ve güven içinde sürdürebilmesi için, başta Atatürk ilke ve inkılapları olmak üzere, insan haklarına, hukukun üstünlüğüne, çağdaş, demokratik değerlere bağlı, tarafsızlık bilinciyle görevini yerine getirmektedir." dedi.

Hükümet Konağı önünde sona eren kutlamaların ve konuşmaların ardından İlçe Emniyet Amirliğine geçilip, tebrikler kabul edildi. Yapılan kutlamaların ardından ikramlarda bulunuldu.

Ardından ilçe protokolü Emniyet Amiri Ramazan Arlı’nın odasında yaklaşık olarak bir saate yakın sohbetler yapıldıktan sonra, İlçe Jandarma Komutanı Batuhan Duran, Emniyet Amiri Ramazan Arlı’ya günün anısına “birlikte daha güçlüyüz” panosunu takdim etti.


Haber okunma sayısı: 590Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ