Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

YAŞAR DOĞU İHO 8/B VELİLERİ “OKUYOR”

yasar-dogu-iho-8-b--velileri--okuyor

Karatay Yaşar Doğu İmam Hatip Ortaokulu, proje kapsamında velilerine kitap okuma etkinliği düzenlendi. Yaşar Doğu İmam Hatip Ortaokulu 8/B sınıfı velileri, Sınıf Rehber Öğretmeni Hatice Hoplar rehberliğinde ''Çocuklarımın Geleceği İçin Okuyorum'' projesi kapsamında “Bayramlık İstemeyen Çocuklar” kitabını okudular. Kitabı okuyan 8/B sınıfı velileri Yaşar Doğu İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda kitabın yazarı ve gazetemiz köşe yazarı M. Emin Karabacak ile imza ve söyleşi için buluştular.
28 Mayıs 2019 Salı 09:50

 Açılış konuşmasını yapan 8/B Sınıf Rehber Öğretmeni Hatice Hoplar; “Malumunuz ''Çocuklarımın Geleceği İçin Okuyorum' projesi kapsamında eğitimci-yazar M. Emin Karabacak’ın ‘Bayramlık İstemeyen Çocuklar’ kitabını okuduk. Bu süreçte kitabı okuyarak imza ve söyleşi için buraya gelen siz değerli velilerimize, projemize desteklerini esirgemeyen başta Okul Müdürümüz Ahmet Bozkır’a ve müdür yardımcılarımıza, nazik davetlerimiz kırmayan eğitimci-yazar M. Emin Karabacak’a teşekkür ederim “dedi.

Gazetemiz Bozkır Postası köşe yazarı M. Emin Karabacak 8/B Sınıf Rehber Öğretmeni Hatice Hoplar’ın şahsında emeği geçenlere teşekkür ettikten sonra; “Geleceğimiz olan çocukları eğitirken kulaktan değil gözden eğitilmelidir. Çocukları ahlakını bozan haram lokma ve bedduadan, çocukların sorumluluk ve güven duygusunu olumsuz etkileyecek yüksek beklentilerden, nasihat eğitiminden daha çok hal eğitimine bunun içinde rol model olunması gerekiyor” diye konuştu. 

Yine Karabacak’ın çocukların okul başarısını artırmada anne babalara düşen görevler hakkında verdiği bilgiler veliler tarafından ilgiyle dinlenildi.  

Seminer sonrası Karabacak; 8/B sınıfı velilerinin okumuş olduğu Bayramlık İstemeyen Çocuklar kitabı ile Tabakları Ayırdık Çocuklar Söz Dinlemez Oldu, Çocuklara Allah ve Namazı Bilinçaltında Sevdirebilmek, Bilinçaltı Şakadan Anlamaz ve Sinirli Anne Babaların Akıllı Telefonla İmtihanı kitaplarını imzaladı.

(Haber: Özgür Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 261Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ