Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Yerinde tespit, yerinde çözüm

yerinde-tespit-yerinde-cozum

Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, mahallelerdeki sorunları yerinde tespit edip, yerinde çözüme kavuşturmaya devam ediyor. Son olarak Dereiçi ve Söğüt mahallesindeki sorunları yerinde tespit eden Başkan Saygı, acil olan sorunları kış ayları gelmeden çözüme kavuşturmaya devam ediyor.
13 Kasım 2019 Çarşamba 08:55

 İlk olarak Dereiçi İlk/Orta Okulunda öğretmenlere bir araya gelerek sohbet eden Başkan Saygı, daha sonra okul içini ve bahçesini gezerek sorunları yerinde tespit etti. 

Dereiçi İlk/Orta Okulunda dersliklerin incelenmesinden sonra değerlendirmelerde bulunan Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, “okulumuzun iç düzeni oldukça verimli ve öğretici bir şekilde düzenlemesinden dolayı emeği geçen başta okul müdürümüz Onur Koç olmak üzere tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi. 

Okul bahçesinde de incelemelerde bulunduktan sonra mahalle sokaklarını dolaşan Başkan Saygı, mahallenin kış ayları gelmeden yapılabilecek en önemli sorunlarını yerinde tespit ederek çözüme kavuşturdu. İncelemelerin akabinde Başkan Saygı, mahalle kıraathanesinde vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti. Söğüt mahallesinde belediye ekipleri tarafından devam eden çalışmaları da yerinde inceleyen Başkan Saygı, vatandaşlarla sohbet etti, hasta ziyaretinde bulundu. 

Daha sonra mahalle bağlantı yolunda da incelemelerde bulunan Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, Bozkır-Söğüt-Dereiçi bağlantı yolunun büyük tehlike arz ettiğini, baraj çalışmaları nedeniyle geçici olarak yapılan yolun eğiminin fazla olduğunu, kışın araçların iniş ve çıkışlarda büyük zorluklar yaşayacağını söyledi. Başkan Saygı, “Bozkır Barajı çalışmaları nedeniyle geçici olarak yapılan Bozkır-Söğüt-Dereiçi bağlantı yolu büyük tehlike oluşturmaktadır. Yolun eğimi çok fazla ve kış aylarında iniş ve çıkışlar çok tehlikeli bir hal alacak. Mahalle sakinlerimiz bu sorunun kış gelmeden çözülmesini bekliyor. Bizler de bu yol sorununu çözmek için girişimlerimizi yapıyor, sorunun çözülmesi için çalışıyoruz. İnşallah herhangi bir aksilik olmadan bu yol sorununu hep birlikte çözmüş oluruz” dedi. 

Mahalle ziyaretlerinde Başkan Saygı’ya Meclis Üyeleri Hasan Özcan, Hüseyin Erdem ve Ramazan Sağlam da eşlik etti.

(Haber: Yunus Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 318

Haberin etiketleri:

Yerinde tespit, yerinde çözüm


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ