Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Gazetemizin Yazarı Karabacak; Seminerlerine Altınekin’de devam etti

gazetemizin-yazari-karabacak--seminerlerine-altinekinde-devam-etti

Yazarımızdan Altınekin İlçe Müftülüğünde “Temel Aile Bilinci Eğitimi” Semineri Diyanet İşleri Başkanlığınca ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi amacıyla hazırlanan “Temel Aile Bilinci Eğitimi” projesi kapsamında Altınekin İlçe Müftülüğü tarafından velilere yönelik seminer düzenlendi.
23 Ocak 2020 Perşembe 16:52

 “Temel Aile Bilinci ve Çocuklara Allah ve Namazı Bilinçaltında Sevdirebilmek” konulu seminer Altınekin Müftülüğüne bağlı Merkez Bölge Yatılı Kur’an Kursu Konferans Salonunda yapıldı. 

Gazetemiz Bozkır Postası köşe yazarı eğitimci yazar M. Emin Karabacak’ın konuşmacı olarak katıldığı programa Altınekin ilçe merkezi ve mahallerinde ikamet eden velilerin yanı sıra ilçe kaymakamı Zekeriya Murat Şahan,  ilçe müftüsü Bünyamin Uysal ve müftülük personeli katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Altınekin ilçe müftüsü Bünyamin Uysal: “Çocuklarımızın iyi bir meslek sahibi olması için her fedakarlığı katlanırız, dilimizden iki günlük dünya sözünü düşürmeyiz, ancak şu hayatta yavrum mutlu olsun diye her sıkıntıyı göze alırız, ama asıl İstikbal hiç bitip tükenmeyecek sonsuz hayattaki mutluluğu için aynı titizliği ve hassasiyeti çocuklarımız için gösterebiliyor muyuz? Çocuklarımıza en iyi istikbal hazırlamak onları İslam terbiyesi ile yetiştirmekle mümkündür.  Bu programın amacı da Allah'ın emaneti olan yavrularımızı dua ve namaz bilinci ile nasıl yetiştirebiliriz? sorusuna cevap aramak için  bir katkı sunmak olacaktır.” dedi.

Yazarımız M. Emin Karabacak da programda emeği geçenlere teşekkür ettikten sonra; “Çocuklara Allah ve Namazı Bilinçaltında Sevdirebilmek” konusunda bilgi verdi. Programın sonunda Kur’an Kursu öğrencileri mini bir ilahi dinletisi sundular.

Seminer, ilçe kaymakamı Zekeriya Murat Şahan tarafından eğitimci yazar M. Emin Karabacak’a hediye takdim ve katılımcılara köşe yazarımız Karabacak’ın “Çocuklara Allah ve Namazı Bilinçaltında Sevdirebilmek ile Peygamberimiz ve Aile” kitapları hediye edilmesi ile son buldu.

(Haber: Yunus Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 647Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ