Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

“Geleceğimiz için Tabakları Ayırdık”

gelecegimiz-icin-tabaklari-ayirdik

Karatay Kuvayi Milliye İlkokulu, proje kapsamında velilerine kitap okuma etkinliği düzenlendi. Kuvayi Milliye İlkokulu 1/F sınıfı velileri, Sınıf Öğretmeni Sibel Tapsız rehberliğinde ''Geleceğim İçin Annemle Okuyorum'' projesi kapsamında “Tabakları Ayırdık Çocuklar Söz Dinlemez Oldu” kitabını okudular.
13 Mart 2019 Çarşamba 12:03

 Karatay Kuvayi Milliye İlkokulunda “Tabakları Ayırdık Çocuklar Söz Dinlemez Oldu” kitabını okuyan 1/F sınıfı velileri Kuvayi Milliye İlkokulu konferans salonunda kitabın yazarı Gazetemiz Bozkır Postası’nın köşe yazarlarından M. Emin Karabacak ile imza söyleşi gününde buluştular.

Açılış konuşmasını yapan 1/F Sınıf Öğretmeni Sibel Tapsız; “Malumunuz 'Geleceğim İçin Annemle Okuyorum' projesi kapsamında eğitimci-yazar M. Emin Karabacak’ın ‘Tabakları Ayırdık Çocukları Söz Dinlemez oldu’ kitabını okuduk. Bu süreçte kitabı okuyarak imza ve söyleşi için salonu dolduran siz değeli velilerimize, projemize desteklerini esirgemeyen Okul Müdürümüz Vedat Ay’a, Müdür Yardımcılarımız Nafi Öztürk ve Murat Bağ’a, grafik ve tasarım için Arif Dağ hocama, nazik davetlerimiz kırmayan eğitimci-yazar M. Emin Karabacak’a teşekkür ederim “dedi.

Okul Müdürü Vedat AY konuşmasında;  “Sınıf Öğretmenimiz Sibel Tapsız’ın şahsında projede emeği geçenlere ve böyle güzel bir programda bizleri yalnız bırakmayan eğitimci-yazar M. Emin Karabacak teşekkür ederim.  Hepimiz, Rabbimizin ilk emri “Oku” olduğunu biliyoruz. Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in “Beşikten mezara kadar ilim öğrenin.” derken öğrenmenin de okumadan geçtiğini biliyoruz. Onun için başarılı çocukların geri planına baktığımızda kitap okuyan anne babalar olduğunu görürüz. Çünkü evde kitapla haşir neşir olan anne babaların çocukları da onları model alacaklarında okuyacaktır” dedi.

Gazetemizin köşe yazarı M. Emin Karabacak da emeği geçenlere teşekkür ettikten sonra; “Geleceğimiz olan çocukları eğitirken kulaktan değil gözden eğitilmelidir. Çocukları ahlakını bozan haram lokma ve bedduadan, çocukların sorumluluk ve güven duygusunu olumsuz etkileyecek yüksek beklentilerden, nasihat eğitiminden daha çok hal eğitimine bunun içinde rol model olunması gerekiyor” diye konuştu.  Yine Karabacak’ın çocukların okul başarısını artırmada anne babalara düşen görevler hakkında verdiği bilgiler veliler tarafından ilgiyle dinlenildi.

Seminerinin ardından Okul Müdürü Vedat AY tarafında Karabacak’a tablo takdim edildi. Takdim sonrası Gazetemiz Bozkır Postası köşe yazarı Karabacak; Tabakları Ayırdık Çocuklar Söz Dinlemez Oldu, Çocuklara Allah ve Namazı Bilinçaltında Sevdirebilmek, Bilinçaltı Şakadan Anlamaz, Sinirli Anne Babaların Akıllı Telefonla İmtihanı ve Bayramlık İstemeyen Çocuklar kitaplarını imzaladı. (HABER MERKEZİ)


Haber okunma sayısı: 180Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ