Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Karabacaklar; Kemal Hatipoğlu İlkokulu’nda

karabacaklar-kemal-hatipoglu-ilkokulunda

Meram Kemal Hatipoğlu İlkokulu önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda velilerine kitap okuma etkinliği düzenlendi. Geçen yıl Gazetemiz Bozkır Postası köşe yazarı eğitimci yazar M. Emin Karabacak’ın “Tabakları Ayırdık Çocuklara Söz Dinlemez Oldu” kitabını okuyan Kemal Hatipoğlu İlkokulu velileri, bu yılda kitap okuma etkinliği çerçevesinde “Sinirli Anne Babaların Akıllı Telefonla İmtihanı” kitabını okudular. Kitabı okuyup sınava giren veliler, kitabın yazarları Yrd. Doç. Mustafa Karabacak ve M. Emin Karabacak ile söyleşi ve imza için buluştular.
13 Mayıs 2019 Pazartesi 14:55

 Seminerin açılışını yapan Müdür Yardımcısı Osman Şeker; “Malumunuz geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda velilerimize kitap okuma etkinliği düzenledik. Bu kapsamda bu yıl, bütün ailelerin sorunu olan iletişim için icat edilen fakat aile içinde iletişimsizliğe neden olan telefon konusuna dikkat çekmek için ‘Sinirli Anne Babaların Akıllı Telefonla İmtihanı’nı kitabını seçtik ve okuduk. Ben süreçte bizleri destekleyen, öğretmenlerimize, siz değerli velilere ve kitabın yazarlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

Açılış konuşmasında Okul Müdürü Gürkan Çetin;  Rabbimizin ilk emri “Oku” olduğunu biliyoruz. Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in “Beşikten mezara kadar ilim öğrenin.” derken öğrenmenin de okumadan geçtiğini biliyoruz. Onun için başarılı çocukların geri planına baktığımızda kitap okuyan anne babalar olduğunu görürüz. Çünkü evde kitapla haşir neşir olan anne babaların çocukları da onları model alacaklarında okuyacaktır.  Bu süreçte kitabı okuyarak imza ve söyleşi için salonu dolduran siz değerli velilerimize, etkinliğimizin organizasyonunu yapan müdür yardımcılarımıza, değerli öğretmenlerimize ve nazik davetlerimizi kırmayan saygı değer yazarlarımız Mustafa Karabacak ve M. Emin Karabacak’a da teşekkür ederim “dedi.

İlahiyatçı Yazar Yrd. Doç. Mustafa Karabacak; Emeği geçenlere ve kitap okuyan velilere teşekkür ettikten sonra; “Çocuk eğitimi bir imtihan ve sabır işi olduğu” konusunda bilgi verdi.

Gazetemizin köşe yazarı M. Emin Karabacak da emeği geçenlere ve velilere teşekkür ettikten sonra; “çocuklar kulaktan değil gözden eğitilmelidir” konusunda bilgi verdi.

Seminerinin ardından dereceye giren velilere ödülleri verildi. Okul Müdürü Gürkan Çetin ve Müdür Yardımcısı Osman Şeker tarafından karabacak kardeşlere hediye takdim edildi. Takdim sonrası kitabın yazarları karabacak kardeşler, velilerin okuduğu “Sinirli Anne Babaların Akıllı Telefonla İmtihanı” kitabını imzaladılar.İmza sonrası öğretmenler odasında geçen kitabın yazarları, ikramlar eşliğinde okulun öğretmenleri ile de söyleşi yaptılar.

(Haber Merkezi)


Haber okunma sayısı: 788Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ