Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Seniha Belgin İlkokulu “tabakları ayırdık” dedi

seniha-belgin-ilkokulu--tabaklari-ayirdik-dedi

Cihanbeyli Seniha Belgin İlkokulu kitap okuma kültürünü kazandırma etkinlikleri adı altında velilere kitap okuma etkinliği yaptı. Bu etkinliği gazetemiz Bozkır Postası’nın köşe yazarı M. Emin Karabacak’ın "Tabakları Ayırdık Çocuklar Söz Dinlemez Oldu" isimli kitap ile yaptı.
10 Aralık 2019 Salı 13:01

 Gazetemiz Yazarının Kitabını okuyan öğrenci velileri kitabın yazarı M. Emin Emin Karabacak ile imza ve söyleşi gününde Cihanbeyli Engelsiz Yaşam Merkezi salonunda buluştular. Seminerin açılışını yapan Seniha Belgin İlkokulu Müdürü Hüseyin Mucuk: “Seniha Belgin İlkokulu ailesi olarak okumaya çok önem veriyoruz. 

“Cihanbeyli de Her Ev Bir Kütüphane” sloganıyla öğrencilerimiz, velilerimiz arasında kitap okuma etkinlikleri düzenliyoruz. Öğrencilerimiz kadar velilerimizin de kitap okur olması bizim için çok önemli.  Tabakları Ayırdık Çocuklar Söz Dinlemez Oldu kitabını severek okuduğunuz için siz değerli velilerimizi tebrik ediyorum. Kitap okuma alışkanlığınızın her zaman ve her yerde artarak devam etmesini temenni ediyorum. 

Öğrencilerimize örnek olacak şekilde teknolojiden uzak, kitaplara daha yakın olduğunuz için sizleri tebrik ediyorum.  Bu süreçte kitabı okuyarak imza ve söyleşi için salonu dolduran siz değerli velilerimize, etkinliğin organizasyonunda desteklerini esirgemeyen yapan müdür yardımcıma, öğretmenlerimize teşekkür ederim.

Katılımları ile bizleri onurlandıran; İlçe Emniyet Müdürümüz Veysel Er’e, idari amirlerimize, okul müdürlerimize ve davetimizi kırmayıp buraya kadar gelen yazarımız M. Emin Karabacak’a, şükranlarımı sunarım.

Gazetemiz Bozkır Postası köşe yazarı Eğitimci-Yazar M. Emin Karabacak da teşekkür konuşmasında sonra  “Geleceğimiz olan çocukları eğitirken kulaktan değil gözden eğitilmelidir. Çocukları ahlakını bozan haram lokma ve bedduadan, çocukların sorumluluk ve güven duygusunu olumsuz etkileyecek yüksek beklentilerden, nasihat eğitiminden daha çok hal eğitimine bunun içinde rol model olunması gerekiyor” diye konuştu.  Yine Karabacak’ın çocukların okul başarısını artırmada anne babalara düşen görevler hakkında verdiği bilgiler veliler tarafından ilgiyle dinlenildi. Seminer sonrası yazarımız Karabacak’a okul adına İlçe Emniyet Müdürü Veysel ER tablo hediye takdim etti. 

Ayrıca kura ile üç veliye de hediye verildi. Programın ardından M. Emin Karabacak,  velilerin okumuş olduğu Tabakları Ayırdık Çocuklar Söz Dinlemez Oldu ile Çocuklara Allah ve Namazı Bilinçaltında Sevdirebilmek, Sinirli Anne Babaların Akıllı Telefonla İmtihanı, Bilinçaltı Şakadan Anlamaz ve Bayramlık İstemeyen Çocuklar kitaplarını imzaladı.

 

Haber: Yunus YILMAZ


Haber okunma sayısı: 478Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ