Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Belediye Başkanının 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

belediye-baskaninin-30-agustos-zafer-bayrami-mesaji

Bozkır Belediye Başkanı Mustafa Uyar, 30 Ağustos’un, aziz vatanımızı işgal edenlere karşı, milletimizin birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde verdiği eşsiz kurtuluş destanının adı olduğunu belirtti.
31 Ağustos 2013 Cumartesi 12:10

Başkan Mustafa Uyar, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 91. Yıldönümü münasebetiyle gazetemiz aracılığıyla bir mesaj yayımladı.

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 91. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan BaşkanMustafa Uyar, 26 Ağustos'ta başlayan ve 30 Ağustos'ta zaferle taçlandırılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin Türk tarihinin dönüm noktalarından birini teşkil eden şanlı bir zafer olduğunu söyledi.

Bozkır Belediye Başkanı Mustafa Uyar, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Her karış toprağı aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış aziz vatanımızı bölmek ve parçalamak isteyenlere karşı tüm dünya milletlerine örnek olacak bir destanı, 30 Ağustos Zafer Bayramı ifade etmektedir. Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kazanılan bu zafer, Anadolu'nun ilelebet Türk yurdu olarak kalmasını sağlamış ve büyük Türk Milleti emsalsiz bir destanla bağımsız ve özgür yaşama arzusunu, vatan toprağını işgal edenlere hak ettikleri dersi vererek göstermiştir.

Tarihin ender kaydettiği destanlardan biri olan Büyük Taarruz ve Meydan Muharebesi, Anadolu topraklarının ilelebet Türk yurdu olarak tescil edilmesini sağlamıştır. 30 Ağustos, Türk Milleti'nin gücüne, iradesine ve azmine inanması durumunda önünde hiçbir engelin duramayacağının da simgesi olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kanları ve canları uğruna bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Aziz Milletimizin ve ilçe halkımın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum.”

 


Haber okunma sayısı: 29880Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ