Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

TEŞEKKÜRLER KALAYCI, İYİKİ VARSIN!

tesekkurler-kalayci-iyiki-varsin

BOZKIR KAPALI SPOR SALONU İÇİN 454 BİN TL.’NİN TAHSİS EDİLDİĞİNİN MÜJDESİNİ VEREN, MHP KONYA MİLLETVEKİLİ HEMŞEHRİMİZ MUSTAFA KALAYCI'YA BİZLERDE BOZKIR POSTASI GAZETESİ OLARAK TEŞEKKÜR EDİYORUZ.
05 Ağustos 2013 Pazartesi 11:54

MHP Konya Milletvekili hemşehrimiz Mustafa Kalaycı: “29.11.2012 günü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda yapılan Gençlik ve Spor Bakanlığının bütçe görüşmelerinde Bozkır Kapalı Spor Salonunun bakım onarım ihtiyacı olduğunu gündeme getirmem üzerine, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç “biz kurumsal olarak bunu üzerimize alıyoruz” demişti” diyen Milletvekili Kalaycı sözlerini şöyle sürsürdü:

“Sayın Bakanın talimatı üzerine Spor Genel Müdürlüğümüzce bir çalışma başlatılmış, ancak Bozkır Kapalı Spor Salonunun mülkiyetinin Spor Genel Müdürlüğünde, işletmeciliğinin de yapılan sözleşme uyarınca Bozkır Belediyesinde olmasından dolayı, bakım ve onarım işinin Spor Genel Müdürlüğünce yapılabilmesinde mevzuat engeline takılınmıştır.

Bunun üzerine bakım ve onarım işinin, Spor-Toto Teşkilat Başkanlığının sponsorluğunda yaptırılması için görüşmeler yapılmış ve girişimlerde bulunulmuştur.

Son olarak yaptığım görüşmede Spor-Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bozkır Kapalı Spor Salonunun bakım ve onarımı için 454 milyar lira ödeneğin spor-toto teşkilat gelirlerinden aktarılacağını söylemiştir.Nihayet gerekli yazışma ve işlemler tamamlanarak 454 milyar lira Bozkır Belediyesine aktarılmıştır.

Bozkır Kapalı Spor Salonunun bakım ve onarımı işini üstlenerek bunun gereğini yapan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’a, bu konuda yoğun çaba sarfeden başta değerli hemşehrimiz Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’a, Spor-Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Konya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz’e, Bozkırlılar adına teşekkür ediyorum.

Bozkır Belediye Başkanımız Mustafa Uyar’da Bozkır Kapalı Spor Salonunun yepyeni bir hale getirilmesi konusunda gerekli çalışmaları hızla yapacağını söylemiştir.

Bozkır Kapalı Spor Salonunun gençlerimizin, sporseverlerimizin ve tüm Bozkırlıların hizmetine en kısa zamanda sunulmasını diliyorum” şeklinde ifadelerde bulundu.

MHP Konya Milletvekili hemşehrimiz Mustafa Kalaycı'ya, Kapalı Spor Salonumuz için vermiş olduğu mücadelenin sonucunda 454 bil TL. ödenek çıkartılmıştır.

İnşallah çıkartılan bu ödenekle Kapalı Spor Salonumuz yepyeni kalır. Yapım ve onarım aşamasında ise teknik elemanlarca ve belediyemizce çok iyi takip edilmesi gerekirliliğinin de altını şimdiden çizelim ve hatırlatalım istedik.

 

 


Haber okunma sayısı: 1643Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ