Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

O Gece Bozkır’da Minarelerden ard arda Ezan ve Sala sesleri yükseldi

-o-gece-bozkirda-minarelerden-ard-arda-ezan-ve-sala-sesleri-yukseldi

15-16 Temmuz akşamı darbe girişimi sonrası Bozkır’daki camilerimizde ard arda ezanlar ve salalar okundu. İlçemizde halk darbe girişimine karşı tek yürek oldu.
16 Temmuz 2016 Cumartesi 15:57

Bozkır Ulu Cami’de okunan ilk ezan sonrası, Bozkır’daki diğer camilerimizde de ezan ve  sala sesleri ard arda yükseldi. Vatandaşlar, Bozkır’ın Cadde ve sokaklarında attıkları sloganlarla, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına kulak verilmesini ve demokrasimize sahip çıkılmasını isterlerken, Allah ve Muhammet (s.a.v) aşkına sokağa çıkmalarını istediler.

O GECE BOZKIR’DA EZAN ve SALA SESLERİ YÜKSELDİ

Darbe girişimi sonrası Türkiye genelinde olduğu gibi Bozkır’da da halk sokağa akarken, camilerden de sala sesleri duyulmaya başlandı. Bozkır’daki camilerimizde biri sustuğunda diğeri ezan ve salaya başlıyordu. Hızla tüm camilere yayılan sala sesleri Bozkır’ı ayağa kaldırdı. Bozkır’da herkes sokaklara ve anıt meydanına akın ederken, tek yürek olup, Devletine ve milletine bir kez daha sadakatini gösterdi.

O GECEKİ OKUNAN EZAN ve SELANIN MANASI NEYDİ?

Televizyon ve internetin olmadığı zamanlarda ezan ve sala haber veren bir yöntem olduğu belirtilirken, İslam’da da sala Cuma ve ölüm dışında okunursa birlik ve beraberlik çağrısı olduğu da öğrenildi. Bozkır’da da Camilerimizin minarelerinden yükselen ezan ve sala sesleri; Alçak, şerefsiz, kansız vatan hainlerinin darbe girişimi yapmaları üzerine, halkımız ilçenin kent meydanına akın etti. Böylece birlik ve beraberlik içerisinde her görüşten insan sabaha kadar Anıt Meydanında kurulan TV’den gelişmeleri an ve an takip ederek beklediler.Haber okunma sayısı: 54743

Haberin etiketleri:

Darbe, Bozkır, Konya


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ