Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

12 Mart istiklâl Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü mesajı

12-mart-istikll-marsinin-kabulu-ve-mehmet-akif--ersoyu-anma-gunu-mesaji

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük 12 Mart istiklâl Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü dolayısıyla gazetemiz Bozkır Postasına gönderdiği kutlama mesajını siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.
17 Mart 2020 Salı 13:01

 Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük 12 Mart istiklâl Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü mesaşında şu ifadelere yer verdi.

 “Aziz milletimizin verdiği destansı mücadelenin kelimelere en güzel şekilde büründüğü metin olan İstiklal Marşı’mız, bundan tam 99 yıl evvel Türkiye Büyük Millet Meclisi’miz tarafından ‘milli marş’ olarak kabul edilmiş ve milletimizin gönlünde büyük bir kabul, takdir ve sevgiyle yer edinmiştir. 

Milli Mücadelenin devam ettiği dönemde büyük şair ve mütefekkir Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan İstiklal Marşı, İstiklal Harbinin de adeta rehberi olmuştur. Milletimizin, kahraman ordumuzla birlikte gösterdiği kutlu direnişin ruhu, İstiklal Marşı’yla ölümsüz bir hal almış ve ardında bıraktığı 99 yıl içinde heyecanından zerre miktar kayıp söz konusu olmamıştır.

Milli Mücadelenin manevi önderlerinden olan Mehmet Akif Ersoy da bu asil marşı kahraman ordumuza armağan ederek yüce gönüllülüğünü bir kez daha göstermiş; her zaman için milletimizin saygıyla ve rahmetle andığı bir isim olmuştur.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde 12 Mart İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü vesilesiyle Milli Şairimiz başta olmak üzere İstiklâl Harbi’nin tüm kahramanları ile geçmişte ve bugünde verdiğimiz tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

(HABER MERKEZİ)


Haber okunma sayısı: 2070Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ