Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Bozkır-Antalya kara yolunda onarım çalışmaları sürüyor

bozkir-antalya-kara-yolunda--onarim-calismalari-suruyor

Bozkır-Antalya kara yolunun, Seydişehir Tınaz Tepe yol ayrımı 8. kilometresinde kışın meydana gelen heyelan nedeniyle çöken yolda onarım çalışmalarına geçtiğimiz hafta başlandı. Komşu ilçelerimizden Yalıhüyük Belediye Başkanı Hasan Koçer, gazetemiz Bozkır Postasına konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.
17 Temmuz 2020 Cuma 08:46

 Bozkır-Antalya kara yolunun, Seydişehir Tınaz Tepe yol ayrımı 8. kilometresinde heyelan nedeniyle çökme yaşanan yolda çalışmalar aralıksız devam ediyor.
Komşu ilçelerimizden Yalıhüyük Belediye Başkanı Hasan Koçer, gazetemiz Bozkır Postasına konu ile ilgili yaptığı açıklamalarında: “Yalıhüyük Gölcük yaylası Antalya bağlantı yolu olarak da kullanılan kara yolunda, Karayolları 3. Bölge Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmaları yerinde inceledik. Bozkır-Antalya bağlantısı olan karayolunda kış aylarında yaşanan heyelandan dolayı çökme meydana gelmişti. Bundan dolayı yolda trafik tek şeritli olarak verilmekteydi” dedi.
Başkan Koçer sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu yol Antalya, Bozkır, Yalıhüyük ve Karaman güzergâhını kısaltan bir yol olduğu için özellikle yaz aylarında çok kullanılan ve tercih edilen bir bağlantı yolumuzdur. Yetkililerden kısa sürede yoldaki çalışmaların tamamlanacağının bilgisini aldık. Konu ile yakından ilgilenen milletvekillerimiz Ziya Altunyıldız'a ve Tahir Akyürek'e, Karayolları 3. Bölge Müdürlüğümüze özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz." şeklinde konuşmalarını tamamladı.

(Haber: Yunus Yılmaz)

Haber okunma sayısı: 1510Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ