Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Bozkırlıların dayanışması dünyaya örnek oluyor

bozkirlilarin-dayanismasi-dunyaya-ornek-oluyor

Bozkırlılar Vakfı tarafından bu yıl 22.’si düzenlenen geleneksel arabaşı etkinliğinde İstanbul’da yaşayan Bozkırlılar bir araya geldi. Geleneksel arabaşı etkinliğinde bir araya gelerek hasret gideren Bozkırlılar, birlik ve beraberlik mesajları verdiler.
16 Ocak 2020 Perşembe 08:56

 Bozkırlılar Vakfı tarafından bu yıl 22.’si düzenlenen geleneksel arabaşı etkinliğine Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara, Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, Eski Milletvekili Hüsnü Tuna, Ak Parti Bozkır İlçe Başkanı Kadir Güven ve KONSİAD Başkanı Kemal Çelik’in yanı sıra birçok Bozkırlı’nın katıldığı belirtildi. 

Geleneksel arabaşı etkinliğinde konuşan Bozkırlılar Vakfı Başkanı Kamil Bilgin, geleneksel olarak bu yıl 22.’sinin düzenlendiği arabaşı etkinliğinin İstanbul’da yaşayan Bozkırlıları bir araya getirdiğini, Bozkırlıların birlik ve beraberliklerine katkı sağladığını söyleyerek uzaktan ve yakından gelen tüm Bozkırlılara teşekkür etti. 

Bozkırlıların birliğinin ve beraberliğinin tüm dünyaya örnek olduğunu belirten Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, Bozkırlılarla bir arada olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Bozkır’da yaşayan Bozkırlıların selamlarını ileten Başkan Saygı, birlik ve beraberlik içerisinde Bozkır’ı daha iyi yerlere getirmek için çalıştıklarını söyledi.

Yerel seçimlerden sonra Bozkır’da gerçekleştirdikleri hizmetleri anlatan Başkan Saygı, konuşmalarını şu şekilde sürdürdü, “Göreve geldiğimiz günden bu yana ilçemizi daha iyi yerlere getirebilmek için tarımdan hayvancılığa, turizmden istihdama varana kadar birçok alanda ilçemize hizmet ediyoruz.

Bu bağlamda ilçemize kazandıracağımız yatırımları bir bir hayata geçirirken sizlerden aldığımız güç ile yolumuza devam ediyoruz. Bu sene inşallah ilçemize yakışır bir otogarı ilçemize kazandıracağız. Otogar binasının yanına da itfaiye merkezi yapacağız. İlçemize modern bir Osmanlı hamamı kazandıracağız. Tarım ve hayvancılığa yönelik olarak ilçemize modern bir hayvan pazarı kazandıracağız. Bunların yanında ise süt entegre tesisi ve yaş meyve sebze kurutma ve işleme tesisini de ilçemize kazandıracağız. İlçemizin geleceğine yatırım olarak planladığımız bu projeleri sizlerle paylaşmaktan ve sizlerle bir arada olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Bizleri bir araya getiren bu programı düzenleyen Bozkırlılar Vakfı Başkanı Kamil Bilgin ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

(Haber: Özgür Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 2077Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ