Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Bu sefer de gazetemizi Başkan olarak kutladı

bu-sefer-de-gazetemizi-baskan-olarak-kutladi

Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, her yıl gazetemizin yıldönümünde ve 10 Ocak Gazeteciler Günümüzde, duyarlı bir vatandaş olarak yaş pastayla kutlayan, Sadettin Saygı, bu yılda 10 Ocak Gazeteciler Günümüzde, Bozkır Belediye Başkanı olarak bizleri yine unutmayıp, yaş pastasıyla birlikte gazetemizi ziyaret ederek kutladı.
16 Ocak 2020 Perşembe 08:45

Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, her yıl gazetemiz Bozkır Postasının kuruluş yıldönümlerini ve 10 Ocak Gazeteciler Günümüzü duyarlı bir vatandaş olarak kutlarken, bu yılda 10 Ocak Gazeteciler Günümüzü, beraberinde bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Ali Koyuncu ile birlikte gazetemize gelerek hem, gazetemizi, hem de çalışanlarımızın günlerini kutladılar.

10 Ocak Gazeteciler Günü nedeniyle Gazetemizi ziyaret eden Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, gazetemiz ve matbaamızla ilgili Genel Yayın Yönetmenimiz Yunus Yılmaz’a yaptığı önemli açıklamalarında şöyle konuştu.

Başkan Saygı: “Bozkır’a ilk Matbaayı ve gazeteyi kuran, 32 yıldır da kendi imkânlarıyla, özveriyle Bozkır’a hizmet eden başta matbaa ve gazetenin kurucusu Yunus Yılmaz’a ne kadar teşekkür etsek azdır. Bozkırımızda gerçekten çok büyük bir eksikliği 32 yıldır gidermektedir. Hiçbir yerden, hiçbir kimseden destek almadan bir fiil kendi öz sermayesiyle bu işi yürüten matbaamız ve gazetemiz Bozkır Postasının kurucusu Yunus Yılmaz’a tekrar şükranlarımı sunarken, en kalbi duygularımla kendisini bir kez daha kutluyorum” dedi.

Başkan Saygı konuşmalarının sonunda: “Bozkır’da 32 yıl öncesine kadar Bozkır’ın sorunlarını gündemde tutacak, yine Bozkır’ın sesini duyuracak bir basınımızın ve matbaamızın yokluğunu yaşadık. Gerçekten tarihi bir ilçenin yerel basını ve matbaasının olmayışı ilçemiz için çok büyük bir eksikliğinin yanında çok büyük de ayıbımızdı. Çok sağolun bir eksikliğimizi ve ayıbımızı sizler giderdiniz. Bizlere Bozkır’da bu yokluğu aratmayan siz değerli basın mensuplarımızın kıymetini ve takdirini iyi bilmeliyiz. Ama varlıktan yokluğa geçtiğimiz an, varlığın değerini o zaman daha iyi anlarız. Fakat iş işten geçmeden bu matbaamıza ve gazetemize sahip çıkmalıyız diyorum. Matbaa ve Gazetemiz konusunda kim ne derse desin, ben diyorum ki; ‘Bozkır Milliyetçiliği Yapmalıyız.’ Diyorum. Kısacası, 32 yıldır Bozkır’a ve Bozkır halkına gece gündüz demeden zor şartlar altında ilçemize hizmet veren, Bozkır Postası Gazetesi ve Matbaasının değerini iyi bilelim. Bozkır halkımıza da bu konu hakkında duyarlı olmaları için gazeteniz aracılığıyla çağrıda bulunuyorum.” diyen Başkan sadettin Saygı, Başkan yardımcısı Ali Koyuncu ile birlikte gazetemiz çalışanlarıyla ve Genel Yayın Yönetmenimiz Yunus Yılmaz’la vedalaşarak başarı dileklerini tekrarlayıp ayrıldı.    

(Haber: Enes Yılmaz)

 


Haber okunma sayısı: 1714Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ