Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Esnaf Kefalet Kooperatiflerinin yıllık kredi faizleri düştü

esnaf-kefalet-kooperatiflerinin--yillik-kredi-faizleri-dustu

Geçtiğimiz hafta içerisinde, Kredi ve Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla esnaf ve sanatkarlara kullandırılan kredilerin faiz oranı yıllık %6 dan %4.5’a indirildi.
16 Ocak 2020 Perşembe 09:07

 Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri 20. Bölge Birliği ve Selçuklu Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Baybağan, "TESKOMB Genel Başkanı A. Kadir Akgül'ün Hazine ve Maliye Bakanlığı nezdinde yürüttüğü çalışmalar sonucunda, Kredi ve Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla esnaf ve sanatkarlara kullandırılan kredilerin faiz oranı yıllık %6 dan %4,5’a indirildi.

06 Ocak 2020 tarihi itibariyle Halkbank aracılığı ile Bölgemize bağlı kooperatiflerimiz kefaleti ile kullanılacak krediler için yapılan bu faiz indiriminin yanında gerek Kooperatif kesintilerinde gerek Halkbank kesintilerinde de indirime gidildiğini gazetemize gönderdiği açıklamasında belirten Başkan Mehmet Baybağan yapılan indirimlerle Kredi maliyetlerinin aşağıya çekilmesi; Kefalet Kooperatiflerinin yöneticilerini ve ortaklarını sevindirdi. 

Bu durumda yapılan bu yeni düzenlemelerle, esnaf ve sanatkarların işlerini artıracağını, ekonomiye canlılık katacağını ifade eden Başkan bu önemli gelişmelerin tüm esnaf ve sanatkarlarımız için hayırlı olması temennisinde bulundu. 

Başkan Baybağan, konu ile alakalı gazetemize gönderdiği açıklamalarının sonunda: “Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinin önemini artıran, bu imkanların esnaf ve sanatkarımıza sağlanmasında büyük katkıları ile yıllardır büyük desteğini gördüğümüz; Hükümetimiz her zaman olduğu gibi Kooperatiflerimizin, esnafımızın, sanatkarımızın yanında olmuştur. Başta; Sayın Cumhurbaşkanımız R.Tayyip Erdoğan’a, Hazine Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’a, Genel Başkanımız Sayın A. Kadir Akgül’e yürekten teşekkür ediyoruz.” dedi.

(Haber merkezi)


Haber okunma sayısı: 2128Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ