Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

“Geleceğe Nefes” seferberliğine 42 Bin fidanla destek oldular

gelecege-nefes-seferberligine--42-bin-fidanla-destek-oldular

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ağaç ve orman sevgisini geliştirmek ve gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak amacıyla “Geleceğe Nefes” sloganıyla başlattığı 11 milyon fidanı toprakla buluşturma seferberliğine Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü 1111 öğrencinin dikeceği 42 bin fidanla destek verdi.
21 Kasım 2019 Perşembe 07:43

 Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Geleceğe Nefes ismiyle başlatılan 11 milyon ağaç dikme kampanyasına 42 bin fidanla destek verdi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Yeni Büyükşehir Yasasının uygulanmaya başlamasıyla birlikte Konya genelinde gerçekleştirdikleri yeşil alan çalışmalarında kişi başına düşen yeşil alan miktarını daha yukarılara çıkarmak için çalıştıklarını belirterek, Konya’nın her yıl artan yeşil dokusuyla Türkiye’ye örnek bir şehir olduğunu vurguladı.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, gelecek kuşaklara daha yeşil bir Türkiye bırakmak amacıyla “Geleceğe Nefes” sloganıyla başlatılan 11 milyon fidanın toprakla buluşturulması kampanyasının yeşil bir Türkiye oluşturmak için çok önemli olduğun kaydedilmişti. 

Başkan Altay, kampanyaya Konya Büyükşehir olarak 1111 öğrencinin dikeceği 42 bin fidan ile destek olduklarını ifade ederken, Türkiye’nin 81 ilinde geçtiğimiz 11 Kasım 2019 Pazartesi günü saat 11.11’de 11 milyon fidanın toprakla buluştuğunu “Geleceğe Nefes” kampanyası kapsamında, Konyalılarında Büyükşehir Belediyesi Seçme Ağaçlandırma Sahası'na geldiklerini belirtti.

     (HABER MERKEZİ)


Haber okunma sayısı: 467Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ