Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Kamboçyalı Bakandan Başkan Altay’a Ziyaret

kambocyali-bakandan--baskan-altaya-ziyaret

Kamboçya Müslümanları Geliştirme Vakfı Başkanı ve Kamboçya Kıdemli Bakanı Othsman Hassan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ı ziyaret etti.
11 Mart 2020 Çarşamba 11:27

 Konya’da çeşitli temaslarda bulunan Kamboçya Müslümanları Geliştirme Vakfı Başkanı ve Kamboçya Kıdemli Bakanı Othsman Hassan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ı ziyaret etti.

Konya’da bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek; Konya’nın hem eğitim hem de ekonomi alanında çok gelişmiş bir şehir olduğunu belirten Hassan, “Konya’da Kamboçyalı öğrenciler var. İnşallah gelecek senelerde sayılarının artmasını temenni ediyoruz. Konya’yı Kamboçya’da bir şehre kardeş şehir olarak görmek isteriz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da Kamboçya’da bir şehirle kardeşlik ilişkisi yürütmeyi arzu ettiklerini belirtti. Konya’da da sanayi alt yapısının çok güçlü olduğunu kaydeden Başkan Altay, “Kamboçya’da birlikte yapabileceğimiz işler konusunda da işbirliğimizi geliştirebiliriz. Konya’ya Kamboçyalı daha fazla sayıda öğrenci bekliyoruz” dedi.

Uluslararası İslam Sanatları Yarışması düzenlediklerini kaydeden Başkan Altay, Kamboçya’da hat, tezhip, minyatür ve çini sanatıyla uğraşan sanatçıları da yarışmaya katılmaya davet etti.

(Haber Merkezi)


Haber okunma sayısı: 2363Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ