Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Malazgirt’e hizmet etmek şereftir

malazgirte-hizmet-etmek-sereftir

Türklere Anadolu’nun kapılarını açan, bu toprakları İslam ile şereflendiren Malazgirt Zaferi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde her geçen sene daha büyük coşkuyla kutlanmaktadır. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak milletimizin gururu olan Malazgirt Zaferi etkinliklerine gereken destek verilmiş bundan sonra da verilmeye devam edecektir.
01 Eylül 2020 Salı 11:00

 Kardeş şehrimiz olan Ahlat Belediyesi’nin 29.07.2020 tarihli destek isteği yazılarına istinaden daha önce yapılan ortak hizmet protokolü kapsamında Ahlat Belediyesi’ne gereken destek sağlanmıştır.
Bu destek kapsamında; etkinlik döneminde kullanılıp daha sonra yatılı bölge okullarına hibe edilmek üzere; 2.200 kişi için sarf malzemeler, personel görevlendirilmesi, Ahlat ve Malazgirt’te yatılı bölge okullarında kullanılmak üzere temizlik malzemeleri, dezenfektan ve hijyen malzemeleri, oyun grupları kurulması, etkinliklere katılacak 1.100 öğrencinin kumanyalarının karşılanması gibi istekler belediyemiz tarafından karşılanmıştır.
Amacı belli olan bazı haber kaynaklarında “Konya Büyükşehir Belediyesi çadır için 320 bin lira harcadı” ifadeleri doğru değildir. Çadır için harcama yapılmamıştır.

Malazgirt Zaferi gibi önemli bir güne Selçuklu Devleti’ne başşehirlik yapmış Konya’nın katılması ve destek olması bizim için gurur vesilesidir. Konya kendisini, üstlendiği misyon ve tarihten aldığı emanetle Malazgirt Zaferi’ne sıradan bir katılımcı değil, bu etkinliklerin ev sahibi olarak kabul etmektedir.
Milli birlik ve beraberliğimize katkı sağlayacak, milletimizin değer verdiği ve bizi gururlandıran, özel olarak kabul ettiğimiz her türlü programa destek vermeye devam edeceğiz. Geçtiğimiz senelerde Çanakkale’de, Bilecik’te, Söğüt’te, Konya’da, Malazgirt’te yapılan etkinliklere nasıl gururla katılıp destek vermişsek bu sene de Malazgirt Zaferimizin 949. yıldönümü etkinliklerine aynı inançla gereken desteği vermenin sevincini yaşıyoruz. Yarınlarda da destek olmaya devam edeceğiz.
Sultan Alparslan, Sultan Alaeddin, Sultan Kılıç Arslan, Gıyaseddin Mesud, Rükneddin Süleyman Şah, Melikşah, Keykavus ve tarihe adını altın harflerle yazdıran ecdadın izinden yürümek, ecdadı dualarla anmak ve zaferleri ile bu gün gurur duymak gönlünde millet sevgisi olan tüm hemşehrilerimiz için övünçtür.
Büyük zaferlerin bu gibi yanlış haberlerle gölgelenmeye çalışılması en hafif ifade ile tarihsel bilgi yoksunluğu, milli duyguların eksikliği ve vatan sevgisinden nasipsizliktir.
Konya, Selçuklu Devleti’nin başşehri, Selçukluların günümüzdeki en önemli mirasçılarından biridir. Selçuklulara, Malazgirt Zaferine, ecdada ve kahraman geçmişimize hizmet etmek bizim için şereftir. Dileğimiz bu şerefi herkesin gönlünde hissetmesidir. (Haber Merkezi)

Haber okunma sayısı: 1820Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ