Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Su fiyatları 2019 rakamlarına dönüyor

su-fiyatlari-2019--rakamlarina-donuyor

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Kurulu’nda tüm abone gruplarının su fiyat tarifelerinde indirim yapılarak 2019 yılı fiyatlarına dönülmesi karara bağlandı. Ayrıca genel kurulda peşin satışı yapılmış bulunan su ve atıksu bedellerine dair teklif de görüşmeye açıldı.
20 Mayıs 2020 Çarşamba 08:52

 Büyükşehir Yasasından sonra ilçelerde su fiyatlarının aşırı yüksekliğinden şikâyetçi olan vatandaşların sesine nihayet Koski kulak vererek su fiyatlarını 2019 yılının fiyatlarına çekiyor. Bu yeterli midir? Bizler Bozkır Postası Gazetesi olarak bu fiyatların da yeterli olmadığını ve vatandaşlarımızdan edindiğimiz bilgilere göre, su fiyatlarının hala yüksek olduğunu ve elektrik faturası gibi her ay su faturalarının da çok yüksek geldiği de gazetemize gelen bilgiler arasında yerini aldı.

 Konu ile ilgili Gazetemiz Bozkır Postasına gelen haberin ayrıntılarına göre, Konya Büyükşehir Belediyesi Konya Su ve Kanalizasyon İdaresi (KOSKİ) Genel Kurulu sıfatıyla gerçekleştirilen Büyükşehir Belediye Meclisi Olağanüstü toplantısında su fiyatlarında indirim yapılması kararlaştırıldı.

ABONELER MAĞDUR EDİLMEYECEK

Konya Büyükşehir Belediye Başkanvekili Übeyt Aça’nın yönettiği genel kurulda KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Demir’in yanı sıra tüm daire başkanları yerlerini aldılar. Mevlana Kültür Merkezi’nde, Kovid-19 önlemleri kapsamında sosyal mesafe kuralına dikkat edilerek gerçekleştirilen genel kurulda ilk olarak, peşin satışı yapılmış bulunan su ve atıksu bedellerine dair teklif görüşüldü. Abonelerin herhangi bir hak kaybı ve mağduriyet yaşamaması için gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerektiği vurgulanan genel kurulda görüş birliğine varıldı. 

1 NİSAN 2020 TARİHİ BAZ ALINACAK

Genel Kurulda sırasıyla şu görüşmeler yapılarak karara bağlandı: Olağanüstü durumlarda, abonelere mevcut tarifeleri üzerinden geçici süreliğine ticari indirim yapılması hususunda KOSKİ Yönetim Kuruluna yetki verilmesine dair teklif oy çokluğuyla kabul edildi.  Konya Seçme İçme Suyu Arıtma Tesislerine HES projelendirilmesi ve yapımı için yetki verilmesine dair teklif de onaylandı. 01.04.2020 tarihinden itibaren tüm abone gruplarının su fiyat tarifelerinde indirim yapılarak 2019 fiyatlarına dönülmesine dair KOSKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan teklif de oy çokluğuyla kabul edilerek karara bağlandı.(HABER MERKEZİ)

özel okullar ortaokul lgs puanına burs veren okullar avcılarda özel anadolu liseleri

Haber okunma sayısı: 5871Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ