Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

SAĞLIK

Dünyanın en saygı duyulan mesleği doktorluk oldu

dunyanin-en-saygi-duyulan-meslegi-doktorluk-oldu 2018 yılını kapsayan araştırmaya göre, dünyanın en değerleri meslekleri belli olurken, doktorluğun ilk sıraya yerleştiği kaydedildi. İkinci sırada ise avukatlar yer alırken, üçüncü sırada

Doktorumuz Ali’ye Acil Şifalar diliyoruz!

doktorumuz-aliye-acil-sifalar-diliyoruz Geçtiğimiz haftalarda, ilçemize bağlı Söğüt mahallemizden koronavirüs hastalarına Bozkır Devlet Hastanesinde ilk müdahaleyi eden, Bozkırlı hemşehrimiz Doktor Ali Demiray’a yapılan Kovid-19 testi

Koronavirüsle ortaya çıkan stokçuluk zarar veriyor

koronavirusle-ortaya-cikan--stokculuk-zarar-veriyor Ülkemizde ve dünyada başgösteren Koronavirüs salgınıyla beraber marketlere koşarak gıda ve temizlik maddesi alan kişiler rafları boşaltıyor. Uzmanlar, “Stokçuluk” ya da “istifçilik” olarak

Depresyon hırkasına dikkat!

depresyon-hirkasina-dikkat Kış mevsimi, beyindeki hormonlar üzerinde rol oynuyor. Kısalan günler ve soğuk hava, sosyal aktivitelerde kısıtlamalara sebep olurken, uyku ve yeme alışkanlıklarını da büyük oranda etkiliyor. Mevcut

OTiZM FARKINDALIK GüNü

otizm-farkindalik-gunu 2 Nisan, tüm dünyada otizm konusunda farkındalık oluşturarak otizmden kaynaklanan sorunlara çözümler bulmak amacıyla, 2008 yılında Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Otizm Farkındalık Günü”

Sağlık Yöneticilerinden Bayram Ziyareti

saglik-yoneticilerinden--bayram-ziyareti Sağlık Bakanlığı tarafından Kurban Bayramı dolayısıyla 81 ilde sağlık tesislerine gerçekleştirilecek olan ziyaret programı kapsamında Bozkır şehrimize gelen daire başkanları, kamu hastanelerimizde bir

Bozkır Halkı Hastanesine Sahip Çıkıyor

bozkir-halki-hastanesine-sahip-cikiyor Bozkır ve çevre ilçelere hizmet veren Bozkır Devlet Hastanesi Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve hayırseverlerin desteği ile tıbbi cihaz çeşitliliğini hızla artırmaya devam ediyor.

Dr. Uludemir’den Annelere Uyarı

dr-uludemirden-annelere-uyari Bozkır Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Tufan Uludemir, 1-7 Ekim ‘Emzirme Haftası’ olması dolayısıyla tüm anneleri uyarırken, gazetemize yazılı bir açıklama gönderdi.

Erken tanı için geç kalmayın!

erken-tani-icin--gec-kalmayin Bozkır Toplum Sağlığı Merkezi Ekim ayını meme kanseri, bilinçlendirme ayı olarak değerlendiriyor. Erken tanı ve tetkikler için Bozkır Sağlık Ocağı merkezine tüm halkı beklediklerini belirttiler.

Sağlıkta şiddeti kınadılar

saglikta-siddeti-kinadilar Bozkır Devlet Hastanesi doktorları ve çalışanları Samsun’da Op. Dr. Kamil Furtun’un öldürülmesini hastane önünde toplanarak kınadı.

Hastanemize Çocuk Doktoru Atandı

hastanemize-cocuk--doktoru-atandi Bozkır Devlet Hastanesinin Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları kadrosu uzun zamandır boş bulunmaktaydı. Boş bulunan kadroya Uzm. Dr. Ömer Ardıç atandı.

İç Hastalıkları Uzmanı Göreve Başladı

ic-hastaliklari-uzmani-goreve-basladi Bozkır Devlet Hastanesine iç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ali Tur atandı. Dr. Tur, 23 Mart 2015 tarihinde de ilçemizde görevine başladı.

Sağlık Ocağından Vatandaşlara Uyarı

saglik-ocagindan-vatandaslara-uyari Sağlık Bakanlığı ile Konya İl Sağlık Müdürlüğünün hasta ve hasta yakınlarını evlerinde ziyaret uygulamasında, dolandırıcılarında araya girerek hasta ve hasta yakınlarını telefonla aradıkları

HAYIRLI OLSUN

hayirli-olsun Bozkır Devlet Hastanesine atanan 2. Diş Hekimi Fatma Demiray hastanemizde poliklinik hizmetlerine başlamıştır. Bozkırımıza hayırlı olsun.

Çölyak Hastalığı eğitimi verdi

colyak-hastaligi-egitimi-verdi Bozkır Sağlık Gurup Başkanı Dr. Bora Torus 9 Mayıs Dünya Çölyak Günü ve Çölyak Hastalığı ile ilgili bilgilendirme mesajı yayınladı.

Diş Polikliniği Hizmete Girdi

dis-poliklinigi-hizmete-girdi Bozkır Devlet Hastanesinde Diş Polikliniği halkımıza hizmet vermeye başladığı öğrenildi. Artık halkımız diş rahatsızlıklarından dolayı başka hastanelere gitmek zorunda kalmayacaklar.

Torus’dan 9. Avrupa aşı haftası mesajı

torusdan-9-avrupa-asi-haftasi-mesaji Aşılar sadece çocuklar için değildir. Nasılsa çocuklukta aşı oldum demeyin. Bağışık olmayan tüm yetişkinler yaşlarına uygun olarak tetanoz, difteri, grip hastalıklarına karşı aşılanmalıdır.

Darılmaz’dan Hastanemize ziyaret

darilmazdan-hastanemize-ziyaret Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevine atanan Op. Dr. Gökhan Darılmaz iki hafta önce Bozkır İlçe Devlet Hastanesi’ne ekibi ile birlikte ziyarette bulundular.

Bozkır’da adım matik devri

bozkirda-adim-matik-devri Sağlıklı Yaşam İçin boy kilo endeksinde orantısızlık olanların sağlıklarına kavuşabilmeleri için bolca yürüyüş yapmaları lazım, uzmanların belirttiğine göre günde ortalama iki üç saat

Sağlık Meslek Lisesine Destek Ziyareti

saglik-meslek-lisesine-destek-ziyareti Bozkır’a bu yıl açılan Bozkır Anadolu Sağlık Meslek Lisesi müdürü İbrahim Yavuzer’e, Bozkır Devlet Hastanesi Yönetimi hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ