Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Başkan Ekici’den Ahilik Haftası Mesajı

baskan-ekiciden-ahilik-haftasi-mesaji

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici Ahilik Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajda: "Ahi Evran- ı Veli’nin düşüncelerini ve Ahilik geleneğini yaşatmak Türk toplumunun borcudur." dedi.
22 Eylül 2020 Salı 12:37

 Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici Ahilik Haftası dolayısıyla gazetemize günderdiği mesajında: "Kardeşlik, hoşgörü, birlik ve beraberliğin sembolü niteliğini taşıyan Ahilik kavramı sayesinde dürüst ticaret ve iş ahlakının kaideleri asırlardan bugüne kadar sürüyor.
Alın terinin kıymetini öğütleyen Ahi Evran-ı Veli, esnaf ve sanatkârlarımızın kılavuzu oldu, bizlere güzel ahlakı, yoksula sahip çıkmayı, herkesin kendi sanatıyla yükselmesini, başkasının hakkına saygı göstermeyi aşıladı.
Ahilik maneviyatı, esnaf ve sanatkârlarımızı 13. yüzyıldan itibaren doğruluk, dürüstlük saygı ve sevgiyle harmanlayarak yeni nesillerin yoluna da ışık tuttu.
Bu anlamlı haftada Ahi Evran-ı Veli´yi rahmetle anıyor, esnaf ve sanatkârlarımızın Ahilik Haftası’nı kutluyorum." dedi.
Öte yandan Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, 2018 Yılında Cumhurbaşkanlığı tarafından 2018 Yılının Türkiye Ahisi seçilen ve Bozkır’da yaşayan Bozkır Tahin Dünyası ile Kalaycıoğlu Tahin Sanayii’nin sahibi Osman Kalay’ı unutmazken, Ahilik haftası nedeniyle gazetemiz aracılığıyla kendisini kutlarken, tebriklerini iletti.
(HABER MERKEZİ)

Haber okunma sayısı: 2128Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ