Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Bir iktidar bu kadar insafsız olur mu?

bir-iktidar-bu-kadar-insafsiz-olur-mu

İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, elektrik ve doğalgaza yapılan son zamlara ilişkin yapmış olduğu açıklamada şu sözlere yer verdi: “13 ayda toplam 10 kez zam yapılır mı? Beş kez Doğal gaza beş kez de Elektriğe? Bu 13 ayda Elektrik ve Doğalgaza gelen zammın oranı % 57’dir” dedi.
09 Ekim 2019 Çarşamba 17:07

 İyi Parti Konya Milletvekili Beyşehirli Fahrettin Yokuş, “Elektrik ve Doğalgaz fiyatlarına geçtiğimiz yılın Ağustos ayından bugün 1 Ekim 2019 itibariyle 13 ayda toplam 10 kez zam yapılır mı? Beş kez Doğal gaza beş kez de Elektriğe? Bu 13 ayda Elektrik ve Doğalgaza gelen zammın oranı % 57.  Memur, işçi, asgari ücretli, çiftçi, esnaf ve serbest meslek sahibi milyonlarca vatandaşımızın son bir yılda geliri ne kadar arttı?

Hükümet hesap kitap bilmiyor mu? Memura emekliye, işçiye yapılan artışlar ile bir karşılaştırma yapıldığında görülecektir ki, Hükümet o kadar insafsız ki, “bir” verip “beş” alıyor. Bu gün Türkiye’de Devletten ücret alan işçi, memur ve emeklilerin ( özür grupları dahil ) toplam sayısı 21 milyon civarındadır. Çalışma hayatında kayıtlı çalışan toplam nüfusumuz ise yaklaşık 28 milyondur.

En büyük işveren devlettir. Hükümetin işçi, memur ve emeklilere bir yılda yaptığı artış ise tek haneli rakamları geçmemektedir.

ÜLKEYİ YÖNETMEKTE ACZE DÜŞEN HÜKÜMET, BÜTÇE AÇIKLARINI MİLLETİN SIRTINA YÜKLÜYORLAR

“Bir yandan yüksek vergiler diğer yandan devletin elinde tekelleşmiş ya da özel sektöre devredilse de hükümetin gözetiminde fiyatları belirlenen ürünlere yapılan artışlarla milletin canına ot tıkanmaktadır. Yıllık Enflasyonun kat be kat üstünde artış yapılan hükümetin kontrolündeki ürünler; Çay, Sigara, Benzin-Mazot, Doğalgaz, Elektrik ve Su gibi temel ürünler.”SARAY VE HÜKÜMET BOL KESEDEN YANDAŞLARA MÜTAHİTLERE MİLLETİN PARASINI DAĞITIYOR!

“Saray harcamalarının ayyuka çıktığı, saray müteahhitlerine milyarlarca liranın peşkeş çekildiği bir dönemi yaşıyoruz. Hükümetin keyfe keder devlet yönetim anlayışının bedelini vatandaşlarımız ödüyor. İşsizlik artıyor. İş yerleri kapanıyor. İflaslar katlanarak artıyor, icra mahkemeleri dolup taşıyor. Dar ve sabit gelirliler emekliler inim inim inliyor! Sarayda israf almış başını gidiyor, Bütçe açıkları dikiş tutmuyor. Fatura zam ve vergi olarak milletimize kesiliyor. Saray ve hükümet ise milletin feryadını duymuyor!” dedi.

(HABER MERKEZİ)

 


Haber okunma sayısı: 3246Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ