Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Bozkırlı Güzeldülger’de Davutoğlu’nun Partisinde

bozkirli-guzeldulgerde-davutoglunun-partisinde

AK Parti'den istifa eden Ahmet Davutoğlu, bir kaç gün içinde yeni partisinin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığına verecek. Davutoğlu'nun kuracağı yeni partinin yönetiminde yer alacak isimlerin de belli olduğu öğrenildi. İşte 130 kişiden oluşacak kurucular listesinde Bozkırlı hemşehrimiz Abdullah Güzeldülger'de yer alıyor.
20 Aralık 2019 Cuma 15:31

 Eski Dışişleri Bakanlığı ve Başbakanlık yapan Konya Milletvekilliği yapan Ahmet Davutoğlu partisini resmen kurdu. Gelecek Partisi adıyla kurulun partisinin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığına sunulmasıyla birlikte partide yer alan isimler de belli oldu.

Gelecek Partisi'nde yer alan isimler arasında Bozkır Dereköylü hemşehrimiz Abdullah Güzeldülger de yer alıyor.

27. Dönem milletvekilliği seçimlerinde Konya'dan AK Parti’den aday adayı olan TMSF Daire Başkanı Bozkırlı Abdullah Güzeldülger şimdi Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisi'nde yerini aldı. 

Abdullah Güzeldülger Kimdir?

18 Ocak 1967'de Konya'nın Bozkır İlçesi'nde doğdu. İlköğrenimi Bozkır'da tamamladı. 1982 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nü kazandı. 1987 Yılında Üniversite eğitimini tamamladı. İş hayatına finans sektöründe başlayan Abdullah Güzeldülger, ilk olarak Ziraat Bankası Kurumsal Krediler Müdürlüğü'nde Uzman Yardımcısı olarak görev aldı. 1990-2007 yılları arasında Garanti Bankası'nda Müfettiş, Şube Müdürü, Bölge Pazarlama ve Tahsis Müdürü olarak görev yaptı. 2007-2011 Kont Bilişim'de finans yöneticisi olarak yer aldı. Daha sonra Arap Türk Bankası A.Ş.'de Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu.2012 yılında Türk Ticaret Bankası Genel Müdürlüğü, ADA Bank Yönetim Kurulu Başkanı olarak göreve başladı. Daha sonraları ise TMSF bünyesinde görev alan Güzeldülger, Finansman ve Tahsilat Daire Başkanlığı yaptı; bu süreçte TMSF tarafından el konulan Digitürk, Boydak Holding ve Bank Asya'da Murahhas Yönetim Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlük yaptı.

İleri düzeyde İngilizce bilen Abdullah Güzeldülger faizsiz finans hakkında yaptığı çalışmalarla bilinmektedir. Evli ve iki çocuk Babası olan Abdullah Güzeldülger KONSİAD gibi Konya'nın önde gelen STK'larına üyedir. 

 

(HABER MERKEZİ)


Haber okunma sayısı: 2545Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ