Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

‘Gembos yolu projesinde verilen sözler tutulmadı’

gembos-yolu-projesinde-verilen-sozler-tutulmadi

Konya Milletvekili ve Beyşehirli olan Fahrettin Yokuş, Konya’nın ve Beyşehir’in haklarını iyi takip eden ve araştıran isim olarak öne çıkıyor. Muhalefet partisinden milletvekili de olsa konularla ilgili olarak ilgili bakanlıklara en çok verdiği soru önergeleriyle Konya Milletvekilleri içerisinde de yine en çok tanınan isimler arasında yerini aldığı belirtiliyor.
20 Mayıs 2020 Çarşamba 08:54

 İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş: “Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığına Gembos Yolu Projesinin, Konya ilimiz ile Antalya ilimizin yollarını birbirine bağlayarak,

 vatandaşlarımıza ulaşım, zaman ve ekonomik olarak büyük kolaylıklar sağlayacağını belirterek, projenin tamamlanacağı tarihi ve 2020 yılı bütçesinden ayrılan payı sormuştum.”

“Cumhurbaşkanımız da 27.01. 2019 tarihinde Antalya’da katılmış olduğu toplu açılış töreninde, Gembos Yolu Projesinin 2020 yılında tamamlanacağı müjdesini vermişti.  Ancak verdiğim soru önergesine gelen cevaptan da anlaşılacağı üzere “Yolun 63 km’lik bölümü için 03.02.2020 tarihinde proje çalışmaları başlatılmıştır” denilmektedir. 

“Bakanlık tarafıma verdiği cevapta henüz proje çalışmaları ve ihale hazırlıklarında olduğunu ifade ederken, verilen sözlerin bir kez daha tutulmadığını görmekteyiz. Gembos Yolunun 2020 yılında tamamlanması hayal oldu. Gembos yolunun tamamlanması başka baharlara kaldı.” şeklinde yaptığı açıklamalarını gazetemiz Bozkır Postasına da göndermiştir.

(Haber: Yunus Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 8063Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ