Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Halk yeni yıla belediye zamları ile girdi

halk-yeni-yila-belediye-zamlari-ile-girdi

İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, gazetemiz Bozkır Postasına gönderdiği haberinde, Konya Büyükşehir Belediyesinin 2020 yılının ilk gününde ulaşım ve su ücretlerine yaptığı zamlar üzerine açıklamada bulundu.
07 Ocak 2020 Salı 10:32

 İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, gazetemiz Bozkır Postasına gönderdiği haberinde: “Konya Büyükşehir Belediyesi aldığı kararla 1 Ocak 2020 tarihinden geçerli olmak üzere ulaşım ve su ücretlerine ciddi oranda zam yaptı. Geçtiğimiz aylarda da gündeme gelen ve açıklanmayan artışların yeni yılın ilk gününden geçerli olması oldukça düşündürücü.

Yerel seçimler sonrası Cumhur ittifakının adayı olan mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Uğur İbrahim Altay, oldukça yüksek oy alarak seçilmiş, vatandaşlarda ulaşım ve su gibi belediye hizmetlerinde indirim beklentisi oluşmuştu. 

Ancak tam tersi olmuş, Konya halkı yılın ilk gününe zam şoku ile uyanmıştır. Bilindiği gibi Konya Büyükşehir Belediyesi 17 yıldır Ak Partili Belediye Başkanlarınca yönetilmektedir. Yıllarca Konya Büyükşehir Belediyesi kötü yönetilmiş, Belediye kaynakları israf ve yolsuzlukla tüketilmiştir. 17 yıl önce borçsuz devralınan Konya Büyükşehir Belediyesinin her yıl borç faizlerini 200 milyon TL ödediği söylenmektedir.

Diğer yandan Konya Büyükşehir Belediyesi halen Türkiye’nin en yüksek borçlu belediyeler sıralamasında ilk beş belediyenin içinde olduğu biliniyor.”

SAYIŞTAY RAPORLARINA YANSIYAN USULSÜZLÜKLER “Bilindiği gibi 2017 Yılı Sayıştay raporlarına Konya Belediyesinin Akyokuş’da yapılan köprü inşaatı ile Bedesten Hanının restorasyonunda yolsuzluk yapıldığı yansımıştı.

Konya halkı, yıllarca Ak Partili Belediye Başkanlarına verdiği desteğin cezasını çekmektedir. Yeni yılla birlikte Ulaşım ve Su ücretlerine yapılan yüksek artışlar bunun acı bir sonucudur.”

(HABER MERKEZİ)


Haber okunma sayısı: 11687Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ