Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Kara; Ziraat Mühendisleri atamalarını sordu

kara-ziraat-muhendisleri-atamalarini-sordu

MHP Konya Milletvekili Esin Kara Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye soru önergesinde bulunarak ziraat mühendislerinin istihdam oranını gündeme getirdi
02 Ocak 2020 Perşembe 08:19

 Milliyetçi Hareket Partisi Konya Milletvekili Esin Kara gündeme dair sorunları meclise taşımaya devam ediyor. Tarım sektörü ülkemizde kalkınmanın mihenk taşlarından biridir ve ülkemizin ekonomik gelişme sürecine farklı kanallardan katkı sağlamaktadır. Sektör, istihdam sağlamakla birlikte ülke nüfusunun beslenmesi için gerekli gıda maddelerini üretmekte, sanayi sektörüne girdi sağlamakta, sanayi ürünleri için talep yaratmakta, tarımsal ürünlerin ihracı yoluyla toplam ihracata katkıda bulunmakta ve ulusal gelirin önemli bir kısmını oluşturmaktadır.

Ziraat mühendisleri tarımsal kalkınmanın uygulanması, geliştirilmesi ve teknik altyapının sağlamlaştırılması için tarımsal üretimde önemli bileşenlerden birini oluşturmaktadır diyen Kara; Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye soru önergesinde bulunarak ziraat mühendislerinin yaşadığı istihdam sorununu masaya yatırdı. 

Kara soru önergesinde şu konular üzerinde durdu; “Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde kaç adet Ziraat Mühendisi istihdam edilmektedir? 2020 yılında Bakanlık bünyesinde istihdam edilmesi planlanan Ziraat Mühendisi sayısı kaçtır? Açılan kadro sayısının belirlenmesinde üniversitelerden mezun olan Ziraat Mühendisi sayısı göz önünde bulundurulmakta mıdır?” şeklinde sorularını yöneltti.

(HABER MERKEZİ)


Haber okunma sayısı: 10976Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ