Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Kara’dan KDV tevkifatı hakkında bakana soru

karadan-kdv-tevkifati--hakkinda-bakana-soru

MHP Konya Milletvekili Esin Kara, çok zor şartlar altında ayakta kalabilmek adına mücadelesini sürdüren ve gün geçtikçe zorlanan esnaflarımıza gereken kolaylıkların sağlanması için, Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’a, vergi iadesi SKG ve BAĞ-KUR borçlarına sayılmasıyla ilgili soru önergesinde bulundu.
26 Ağustos 2020 Çarşamba 10:19

 Çok zor şartlar altında mücadelesini sürdüren ve gün geçtikçe zorlanan esnaflarımıza gereken kolaylıkların sağlanması için, MHP Konya Milletvekili Esin Kara, Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’a, vergi iadesi alacaklarının SKG ve BAĞ-KUR borçlarına sayılmasıyla ilgili soru önergesinde bulundu.
MHP Konya Milletvekili Esin Kara, “Gelir ve Kurumlar Vergisi mükellefleri şartları taşımaları halinde KDV, Gelir Vergisi ve Kurumlar Vergilerini nakden ya da mahsuben iade alabilmektedir.
Mahsuben alınan iadelerde mükellefin vergi borçlarına mahsub yapılabilmektedir.
Devletten olan alacakların SGK borçlarına da mahsup edilmesine yönelik bir çalışma yapılması finansman yönünden rahatlık sağlayacaktır.” dedi.
VERGİ İADESİ SGK BORÇLARINA SAYILSIN
Kara Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a şu soruları sordu; SGK hizmetlerinden yararlanan işverenlerin vergi dairesinde bulunan mahsup hesaplarına aktarılan vergilerin SGK ve BAĞ-KUR borçlarına mahsup edilebilmesi için bir çalışma yapılması planlanmakta mıdır?
(HABER MERKEZİ)

Haber okunma sayısı: 2264Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ