Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Milletvekili Erdem'den Türksoy'a Ziyaret

milletvekili-erdemden--turksoya-ziyaret

Konya Milletvekili Orhan Erdem, Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz, Akşehir Ak Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu beraberindeki heyet ile birlikte Türk Dünyasının Kültürel çatısı ve UNESCO’su Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı’na (TÜRKSOY) 05.03.2020 tarihinde resmî bir ziyarette bulundular.
11 Mart 2020 Çarşamba 11:18

 TÜRKSOY Genel Sekreteri Sayın Büyükelçi Prof. Düsen Kaseinov’un makamında gerçekleşen ziyaret kapsamında TÜRKSOY Teşkilatı ile Akşehir Kaymakamlığı ve Akşehir Belediyesi’nin Uluslararası Nasrettin Hoca Şenliği ve kültürel konularda ortaklaşa yapılabilecek işbirliği konularını ele aldılar. Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'ın da telefonla katıldığı istişare ve görüşmede kültürel projelerde işbirliği hakkında görüş teatisinde bulunuldu.

TÜRKSOY Genel Sekreteri Kaseinov’un geçmiş yıllarda Konya ile sürdürülen olumlu ilişkilerin devamından duyulacak memnuniyeti dile getirdiği görüşmeye TÜRKSOY Genel Sekreter Yardımcısı Bilal Çakıcı'da eşlik etti.

TÜRKSOY Genel Sekreterliği Binasının, sanatsal sergilerin heyet tarafından görülmesi, TÜRKSOY yayınları hakkında ziyaretçilerin bilgilendirilmesi akabinde TÜRKSOY tanıtım filmi izlenerek toplu anı fotoğrafı çekildi. (Haber Merkezi)


Haber okunma sayısı: 15246Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ