Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Siz ne yerli, ne de millisiniz!

siz-ne-yerli-ne-de-millisiniz

İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, yerli tıbbi cihaz üreticilerinin alacaklarını yıllardır tahsil edemediklerini ve mağdur olduklarını dile getirdi. Yokuş, “Devlet ve Kamu Üniversitesi Hastanelerimize Tıbbi cihaz tedarik eden yerli firmalarımızın alacakları yıllardır ödenmiyor.” Milletvekili Yokuş, ‘yandaş müteahhitlere destek, yerli üreticiye köstek olmaktan vazgeçin artık’ dedi.
22 Ekim 2020 Perşembe 14:50

 İyi Parti Konya Milletvekili Beyşehirli Fahrettin Yokuş gazetemize konu ile ilgili gönderdiği açıklamalarında; “Devlet ve Kamu Üniversitesi Hastanelerimize Tıbbi cihaz tedarik eden yerli firmalarımızın alacakları yıllardır ödenmiyor. Sağlık Bakanlığı, alacaklı firmalara ödeme yapmayıp “Hazine ve Maliye Bakanlığına gidin görüşün” diyor.
Akıl alacak gibi değil?
Çaresiz kalan Yerli Tıbbı Cihaz Üreticileri Derneği yöneticileri, Hazine ve Maliye Bakanlığına başvuruda bulunarak “Üniversite hastanelerinin çoğunda üç yıllık alacaklarımız ödenmedi. Sağlık Bakanlığına bağlı hastaneler ise 16 aydır ödemelerimizi yapmıyor. Dayanacak gücümüz kalmadı İş yerlerimizi kapatmakla yüz yüzeyiz” diyorlar.
Maliye Bakanlığı; alacaklarınızın yüzde 60’ından vazgeçin
Maliye Bakanlığı yetkililerinin yerli tıbbı cihaz üreticilerine cevabı ise “Bu sektörde kar payınız yüksek, alacaklarınızın yüzde 60’ından vaz geçin, ödeyelim” şeklinde oldu.
Üç yıldır Devleti yönetenlerin, “Alacaklarınızı ödemedik, zaten sizleri yeterince mağdur ettik. Ödemenizi hemen yapalım“ demeleri gerekirken, “Alacaklarınızın yarısından fazlasından vazgeçin ödeyelim” şeklinde sözde bir çözüm sunmaları kabul edilemez.
Adamlar zalimlikte Deli Dumrul’u geçmiş, vatandaşın bundan haberi dahi yok. Geçen üç yılın enflasyonu neredeyse toplam yüzde 40. Mağdur edilenlerin alacakları zaten bu oranda değer kaybetmiş durumda. Böyle bir devlet yönetim anlayışı, Ak Partili zihniyet iktidara geldi geleli yaşanmamıştı. Devleti yönetenlerin liyakatsizliğinin yanında bu uygulaması ile zorbalığı da söz konusudur.
Akp’nin Yerli ve Milliyiz Yalanı
Bugünkü Siyasi iktidar yöneticileri bir de utanmadan sıkılmadan “Yerli ve Milli” olduklarını söylüyorlar. Yerli ve milli olanlar hiç Yerli ve milli olan üreticilerin hakkına tecavüz eder mi? Zorbalık yapar mı? Haklarına ve alın terlerine helal getirir mi?
Yandaş Müteahhitlere Destek, Yerli Üreticiye Köstek
Ak Parti zihniyetinin Devleti soyup soğana çeviren meşhur beş müteahhidinin, bırakın alacaklarını zamanında ödemelerini, üstüne üstlük vergi indirimleri alarak ve vergi borçları silinerek nasıl ihya edildiklerini dünya alem biliyor. Ancak tıbbi cihaz üreticilerine gelince zorbalık yapacaksınız. Bu hak mı?
Yerli tıbbı cihaz üreticileri tökezlerse kim kaybeder?
Elbette Türkiye kaybedecek. Ülkemizin ihtiyaçları, bir kez daha ithalat yolu ile dövizle temin edilecek. Yerli tıbbi cihaz üreticilerinin hakları verilmelidir. Belki de İktidar, İthalatçı Yandaşlarına yol vermek için bu haksız dayatmayı yerli üreticilerimize yapıyor.
Bu gelişmeler ışığında aksini düşünmek mümkün mü?
Tıbbi Cihaz Üreticileri Seslerini duyurabilmek için dün Ankara da kitlesel basın açıklaması yaparak sorunlarına çözüm arayışına girdiler. İyi Parti olarak Hakları iktidar zorbalığı ile ellerinden alınmak istenen Tıbbi Cihaz Üreticilerinin haklı mücadelelerinde sonuna kadar yanlarındayız.
İktidara çağrımız, “Bu ayıptan bir an önce kurtulun! Hak sahiplerine haklarını hemen iade edin.”

Haber okunma sayısı: 2987

Haberin etiketleri:

Siz ne yerli, ne de millisiniz!


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ