Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

“Sorumluluk Cumhurbaşkanındadır”

sorumluluk-cumhurbaskanindadir

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek: Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Cumhur İttifakı’nı daha da güçlendireceğiz” mesajını değerlendirdi. Doğu Perinçek Türkiye’nin önünde, yaşadıklarımızdan daha büyük zorlukların olduğunu belirterek, “Büyük zorluklar, büyük kuvvetlerle yenilir. Vatan güvenliğini sağlamak ve Üretim Ekonomisi’ni inşa etmek için Üreticilerin Milli Hükümeti’ni kurma mecburiyetimiz var. Sorumluluk Cumhurbaşkanı’ndadır.” dedi.
20 Mayıs 2020 Çarşamba 08:59

 Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sınırlarımızdaki PKK tehdidini, FETÖ’nün faaliyetlerini, Doğu Akdeniz’deki tuzakları ve ekonomiye yönelik saldırıları göstererek “Mesele ülke ve millet olduğunda diğer her şeyi teferruat olarak gören bir anlayışla Cumhur İttifakı'nı daha da güçlendirmeye kararlıyız.” dedi. 

Bu açıklama Habertürk’te Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu Türkiye’nin Nabzı programında tartışıldı. Program konuğu Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Cumhurbaşkanı’nın sözlerinin tarihi önemde olduğunu belirtti ve kritik bir çağrı yaptı. Türkiye’nin içinde bulunduğu zorlukların ve tehlikelerin giderek büyüyeceğini kaydeden Perinçek, bunları aşmanın tek koşulunun Üreticilerin Milli Hükümeti’ni kurmak olduğunu vurguladı. 

ZORLUKLARI YENMEK İÇİN ÜRETİCİLERİN MİLLİ HÜKÜMETİ 

“Sayın Cumhurbaşkanı, zorluklardan bahsetti, Cumhur İttifakı’nın yeterli olmadığını yapıcı bir şekilde ima etti ve mevcut hükümetin temelini büyütmek gerektiğini belirtti. Çok doğru ve önemli bir tespit. O zaman bunun gereğini yapmamız lazım. 

“Türkiye’nin sınır güvenliği ile Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan’ın güvenliğini sağlamak ve Üretim Ekonomisi’ni inşa etmek iki önemli görevdir. Önümüzde büyük zorluklar var. Sayın Cumhurbaşkanı da ‘Bu meselelerin üstesinden gelmek için Türkiye’nin kuvvete ihtiyacı var.’ demiş oldu. Büyük zorluklar büyük kuvvetlerle yenilir. Mesele bu kuvveti hükümet katında yaratmaktır. Bunun için Üreticilerin Milli Hükümeti’ni kurma mecburiyetimiz var. Ancak böyle bir hükümetle zorlukları bütün millete paylaştırabilir ve yenebiliriz. Halkın yalnızca yüzde 50’sine kumanda ettiğimizde, diğer yarısını muhalefette tuttuğumuzda bu meseleleri çözemeyiz. Vatan ve Üretim için birleşmek zorundayız. Bu noktada birinci derecede sorumluluk Cumhurbaşkanı’na aittir. 

Artık geçmişi tartışmaktan vazgeçelim. “Sen bunu demiştin, sen bunu yapmıştın” gibi geçmişe takılmayı bırakalım. Geçmişte değil gelecekte, tarihte değil bugünde birleşeceğiz.”

(HABER MERKEZİ)


Haber okunma sayısı: 8078Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ