Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Türk halkının güvenliği için, Suriyeliler ülkelerine gönderilmeli

turk-halkinin-guvenligi-icin--suriyeliler-ulkelerine-gonderilmeli

İyi Parti Konya Milletvekili Beyşehirli Fahrettin Yokuş, Suriyeli sığınmacıların kamuoyuna yansıyan saldırgan davranışları üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından cevaplandırılması için önerge verdi.
23 Temmuz 2019 Salı 13:45

 İyi Parti Konya Milletvekili Beyşehirli Fahrettin Yokuş, gazetemiz Bozkır Postasına gönderdiği haber metninde, yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte ülkemizde bulunan Suriyelilerin vatandaşları tedirgin ettiğini belirterek şu sözlere yer verdi:  “Suriyeli sığınmacıların saldırgan davranışları başta büyükşehirler olmak üzere hemen hemen Türkiye’nin her yerinde vatandaşlarımızı tedirgin etmektedir. Sığınmacıların cinayet, kadınlara, çocuklara taciz ve tecavüz gibi insanlık dışı muamelelerini basına ve sosyal medyaya yansıdığı kadarı ile görmekteyiz. Sosyolojik açıdan bakıldığında ülkemizin içinde yaşanan bu kültürel ve ahlaki çatışma, kendi ülkesinde yaşayan vatandaşlarımızı ciddi anlamda korku ve endişeye sürüklemektedir.”

KADIN VE ÇOCUKLARIMIZIN CAN GÜVENLİĞİNİ YOK

Milletvekili Beyşehirli Yokuş, Suriyelilere tanınan ayrıcalıkların karşısında Türk halkının üvey evlat gibi kaldığını bununla birlikte can güvenliğin de büyük ölçüde tehdit altında olduğu ifade ederek;

“Suriyeli sığınmacılar, gün geçtikçe suç makinesi haline gelmektedir. Türk halkının sosyokültürel ve ahlaki yapısını tehdit eden, yaz mevsiminde sahil bölgeleri dahil, Türkiye genelinde kadın ve çocukların can güvenliğine saldıran Suriyeli sığınmacılar için İçişleri Bakanlığı nasıl önlemler almıştır?  Bu hususta başlatılan bir mücadelenin olup olmadığını öğrenmek, halkımızın kendi ülkesinde güvenle yaşaması açısından son derece mühimdir.”

SURİYELİ SIĞINMACILAR SUÇ MAKİNASI HALİNE GELDİ“Özellikle ülkemizdeki Suriyeli sığınmacıların 18 ila 30 yaş arasındaki erkek nüfus sayısı kadın ve çocukların can güvenliği açısından büyük önem taşımaktadır. Türk toplum ve yapısının korunması ve Türk halkının huzura kavuşması adına Suriyeli sığınmacıların ülkelerine geri gönderilmesi gerekmektedir. Aksi durumda ülkemiz, kadınlarımız ve çocuklarımız bu tehdit altında gün geçtikçe ezilecek ve önüne geçilemeyecek can kayıpları yaşanacaktır.” dedi.

DEVLET TÜRK HALKININ CAN GÜVENLİĞİNİ KORUMALIDIR

“Anayasamızın 5. Maddesi şunu der: “Devletin temel amaç ve görevleri, Türk Milletinin bağımsızlığını ve bütünlüğünü, ülkenin bölünmezliğini, Cumhuriyeti ve demokrasiyi korumak, kişilerin ve toplumun refah, huzur ve mutluluğunu sağlamak; kişinin temel hak ve hürriyetlerini, sosyal hukuk devleti ve adalet ilkeleriyle bağdaşmayacak surette sınırlayan siyasal, ekonomik ve sosyal engelleri kaldırmaya, insanın maddî ve manevî varlığının gelişmesi için gerekli şartları hazırlamaya çalışmaktır.”

“Türkiye Cumhuriyetinin Anayasasında da açıkça ifade edildiği gibi, devletin en önemli görevi, vatandaşlarının can ve mal güvenliğini korumaktır. Bu görevin yerine getirilmesi ise hukukumuzda kusursuz sorumluluktur. Türk halkının varlığını, birliğini, güvenliğini korumak adına devletimizin Suriyeli sığınmacıların, ülkelerine geri göndermesi hususunda acilen çalışmalar başlatması gerekmektedir.” 

(HABER MERKEZİ)


Haber okunma sayısı: 2025Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ