Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Basketbol takımlarına verilen isimler dikkat çekti

basketbol-takimlarina--verilen-isimler-dikkat-cekti

İlçemiz Bozkır’a bağlı Hamzalar Mahallesi Ortaokulu öğrencileri başarıları ile göz dolduruyor. Hamzalar Ortaokulunun öğretmen ve öğrencilerinin katkıları ile düzenlenen turnuvalar oldukça renkli geçerken, basketbol takımlarına verilen isimlerde dikkat çekti.
10 Aralık 2019 Salı 12:53

 Bölgemizin üzüm ile meşhur olan Hamzalar Mahallesi örnek alınarak kurulan basketbol takımlarına verilen isimler de bir o kadar ilginç. Bu yıl ilk olarak düzenlenen turnuvalara katılan takımların isimleri ise şu şekilde; Pekmezgücü, Üzümspor, Hamzalarspor, Ekşi Karaspor, Gölge Kuruları, Çekirdeksizler, Yenilmezler, Muhteşem Beşli. 

Okul Müdürü Yusuf Kısa turnuvalar hakkında verdiği bilgilere göre; “Anadolu’nun ücra köylerinden birisi olan Hamzalar üzümü ile meşhur olan bir bölge. Bizler burada göreve başladıktan sonra tüm öğretmen arkadaşlarımız ile birlikte neler yapabiliriz diye uzun bir araştırma yaptık. Gerek öğrencilerimiz gerek aileleri hepsi canla başla çalışan insanlar. Özellikle öğrencilerimiz arasında birlik ve dayanışmanın daha da perçinlenmesi için sportif çalışmalara ağırlık verdik. Bu düşünce ile bölgede kurulan 8 ayrı Basketbol takımı çalışmalarına hız verdi.

Takımlarımızın isimleri de bölgede yetişen üzümlerin isimlerinden oluşması da ayrı bir renk kattı. Bu yıl Basketbol turnuvasını düzenleyen Beden eğitimi öğretmeni Yakup Hilmi Duran’ın önderliğinde tüm öğretmen arkadaşlarımızın da destekleri ile 2019-2020 Hamzalar Basketbol Ligi adından turnuvalar düzenlendi. 

Turnuvaya katılan 8 takımın içerisinde finale çıkan ekipler Üzümspor ve Pekmezgücü oldu. Finalde karşılaşan iki takımın zorlu mücadelesinde Üzümspor son saniye üçlüğüyle maçtan galip ayrıldı ve kupanın sahibi oldu. 

Basketbol turnuvasının asıl amacı kazanmak değil öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin bütünleşmesi, öğrenciler arasında birlik beraberlik ve dayanışma ruhunu geliştirmesi açısından önemli bir adım idi. Turnuvaya katılan tüm öğrencilere fairplay ruhuyla mücadele ettikleri için ayrıca teşekkür ederim” dedi.

(Haber: Özgür Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 24860Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ