Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

‘Bozkır Gençlerbirliği her zaman var oldu’

bozkir-genclerbirligi-her-zaman-var-oldu

Bozkır temsilcisi, 63 yıllık tarihi ile Konya amatör küme futbol liglerinde; yeri geldi altyapılarda, yeri geldi en alt kümede, yeri geldi en üst kümede şampiyonluklar yaşadı, sevindi; küme düştü, üzüldü ama her zaman var oldu.
09 Haziran 2020 Salı 09:16

 Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF), "Amatör spor kulüplerimizi tanıyalım" başlığıyla Konya'da faaliyet gösteren amatör spor kulüplerini tanıtıyor. Bozkır Gençlerbirliği'ni tanıtan ASKF şu bilgilere yer verdi:
1957 YILINDA KURULDU
"Halk arasında "Suyu sert insanı mert" diye dillendirilen, yöresel kültüründen ödün vermeyen, doğa harikası ilçelerimizden Bozkır'da 1939'da Bozkır Yenerspor adı ile bir kulüp olmasına rağmen bugün faaliyetlerini sürdüren Bozkır Gençlerbirliği Spor Kulübümüz 1957 yılında rahmetli Ayhan Yalçınkaya başkanlığında kuruldu.
Bozkır Gençlerbirliği; 63 yıllık tarihi ile amatör küme futbol liglerinde; yeri geldi altyapılarda, yeri geldi en alt kümede, yeri geldi en üst kümede şampiyonluklar yaşadı, sevindi; küme düştü, üzüldü ama her zaman var oldu.
Belki çok üst düzey başarılar yakalayamadı ama Bozkır deplasmanı rakiplerinin her zaman korkulu rüyası oldu. Suyu sert dedik ya bazen de hırçınlaştı, futbolun doğası gereği her kulübün zaman zaman başına gelen kavgaları o da yaşamak zorunda kaldı.
UNUTULMAZ İSİMLER
Yeşil-beyaz forma aşkıyla Bozkır Gençlerbirliği'nin son 30 ve 40 yılına önce futbolcu sonra antrenör ve yönetici olarak damga vuran şu anki başkan Kamil Gölgeli olmak üzere Konyalı sporseverlerin bile hayranlıkla izledikleri bir Ali Rıza Tarhan, bir Abdullah Yılmaz ve daha niceleri bugün bile unutulmamışlardır. Yine son yıllarda kulübün emektarları rahmetli Ahmet Güven ve Ermiyal Gölgeli'de Bozkır Gençlerbirliği'nin olmazsa olmazları olmuşlardır.
Bozkır gençliğini kötü alışkanlıklardan koruma adına sporda ilçemizi başarıyla temsil eden kulübümüzde bir çok insanın emeği ve fedakarlığı olduğu gerçeği ile ömrünü ve gençliğini bu uğurda harcayan amatör spor emekçilerine ve şu anki katkılarından dolayı kulübün onursal başkanı, Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı'ya, Bozkır gençliği ve sporu adına teşekkür ederiz."
(Haber: Özgür Yılmaaz)

Haber okunma sayısı: 13199Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ