Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Türkiye Birincisi Mustafa Bozkır’ın Gururu Oldu

turkiye-birincisi-mustafa-bozkirin-gururu-oldu

Bozkırlı olan ve İstanbul’da ikamet eden, Mustafa Çelikten Bilecik'te düzenlenen Alt Minik Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası kategorisinde Türkiye birincisi oldu. Çelikten’in bu başarısını duyan ilçe halkımız tarafından sevinçle karşılandı. Çelikten, Bozkır’ı çok sevdiği için her yıl yaz aylarında da ilçemiz Bozkır’a geldiğini ve Bozkır’da yaşadığını öğrendik.
03 Ekim 2019 Perşembe 12:20

 Bilecik İstasyon Spor Salonu'nda, 51 ilden 389 sporcunun katıldığı organizasyonda ter döken miniklerin kıran kırana mücadelesinde Bozkırlı 44,5 kiloda yarışan Mustafa Çelikten kategorisinde Türkiye birincisi oldu. Mustafa Çelikten’in bu başarısını duyan Bozkırlı vatandaşlarımız tarafından sevinçle karşılandı. İlçe halkı; “Çelikten Bozkır’ın onuru ve gururu olmuştur. İnşallah gelecek yıllarda da dünya birincisi olur” şeklinde yorumlarda bulundular.

Bozkırlı Mustafa Çelikten'in Türkiye birincisi olması ilçede yaşayan hem sporseverleri, hem de halkımızı oldukça sevindirdiği ve duygulandırdığı görüldü.

Konuyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan ilçe halkı:  "İlçemizden böyle bir genç arkadaşın kategorisinde Türkiye birincisi olarak ilçemizi temsil etmesi gerçekten sevindiricidir. İleriki yıllarda Mustafa Çelikten inşallah dünya birinciliğine de imza atar. İstanbul’da ikamet eden Boks birincisi Çelikten, yaz aylarında da Bozkır’a geldiğini ve Bozkır’ı çok sevdiğini öğrendik. Türkiye birincisi olan Bozkırlı Mustafa Çelikten İlçemiz yetkililerince ödüllendirilmelidir.” diye konuştular.

Türkiye birincisi olan Mustafa Çelikten’in kimlerden olduğunu gazetemiz muhabirinin yaptığı araştırmaları sonucunda öğrendik. 

Boks birincisi Mustafa, Bozkır’da halk arasında Baba Selçuk olarak tanınan merhum terzi Selçuk Çelikten'in oğlu Mustafa Çelikten'in torunu ve aynı zamanda ilçemizin tanınan simalarından Söğüt Mahallesinden olan ve Bozkır’da ikamet eden Şakir Tüfekçi'nin de torunu oluyor. Gazetemiz muhabiri dedesi Şakir Tüfekçi’ye de ulaştı. Tüfekçi muhabirimize yaptığı açıklamasında: “Türkiye birincisi olan torunum Mustafa ile gurur duyuyorum. O hem bizleri, hem Bozkırlıları duygulandırmıştır. Torunum Mustafa, dünya şampiyonu olmak için de “mücadele vereceğim dede” diyor. İnşallah olur. Torunum için dua ediyorum. Yüce Mevlam onun için ne hayırlısı ise onu göstersin. Yaz aylarında da Bozkır’a yanımıza gelir. Geldiğinde torunum Mustafa’yı gazeteniz Bozkır Postasına getireceğim. Bende gazetenizin iyi bir okuyucusu ve takipçisiyimdir.” şeklinde konuştu. 

(Haber: Yunus Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 25286Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ