Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Şebek Yönetici ve Devletler

ALİ DUTAL

ALİ DUTAL

E-Posta : candutalcan@gmail.com>

 Şebek, Afrika'nın dağlık bölgelerinde yaşayan uzun veya kısa kuyruklu türleri olan maymun için kullanılmakla birlikte halk arasında “çirkin, arsız, birilerinin eline bakan, birilerinin oyuncağı yani kuklası olan” kimseler için kullanılmaktadır.
Onun için insanlar birbirlerine kızdıklarında karşısındakini aşağılamak için “ŞEBEK” diye hakaret ederler.
Tarifte olduğu gibi toplumda “ŞEBEK” nitelendirmesine uyan insan da az değil yani!
Kullanılmaya müsait insanlar olacak ki kullananlar da olsun. Bir kimse kullanılmaktan hoşlanıyorsa kullananlara ne diyebiliriz ki?
Nasıl şebek tanımlamasına uygun insanlar varsa aynı şekilde şebek devletlerde var. Dünyadakileri bilemem; ancak, bizim çevremizde iki tane var.
Tahmin ettiğiniz gibi bunlar Yunanistan ve Ermenistan.
Yunanistan ve Ermenistan yukarıdaki tarife tıpa tıp uygunlar. İnanın, arkalarında kendilerini kullanan güçler olmasa zor ayakta dururlar.
Buna rağmen oturalım oturduğumuz yerde komşularımızla iyi geçinelim, haddimizi bilelim demiyor sürekli saldırı halindeler.
Pali yani küçük köpekler büyük köpeklerin yanında çevresine “hev hev” diye çemkirir yalnız olduklarında kuyruklarını bacaklarının arasına kıstırıp sessizce sıvışırlar.
Yunan ve Ermeni halkları içinde aşırı milliyetçiler olsa da genel olarak halkının Türklerle savaşmak istemediği bilinmektedir.
Yaşanan sorunların yaşanmasının asıl sebebi kukla idarecilerdir. Her iki ülkede de siyasetin ana ekseninde Türk düşmanlığı bulunmaktadır.
Şerefsizler oldukça korkaklar! Oysa şebeklikleri bırakıp kendi inisiyatifiyle hareket etseler bundan en fazla faydalanacak olanlarda kendileri olacak.
Her iki korkak halkın korkaklığının en büyük göstergesi masum sivil halka yaptıkları zulümlerdir. Bunu İstiklal Savaşı yıllarında hem Doğuda hem de Batıda gördük.
Masum, savunmasız halka yaptıkları mezalimin hangi boyutlarda olduğunu öğrenmek isteyenler tarihi gerçekleri bir okusunlar.
Yirmi yıl öncesine kadar Kars Kalesinde bir camide yaktıkları Müslümanların yağından oluşmuş yağ katmanları hala duruyordu. O katmanın oluşması için kim bilir kaç kişiyi yaktılar, düşüncesi bile insanın içini acıtıyor.
Ermenilerin yaptığı mezalimler ile ilgili o kadar çok şey anlatılıyor ki insanın aklına sığmayacak şeyler.
Yunanlıların yaptıkları da Ermenilerden çok farklı değil. Gerçi ağababaları Amerika, Rusya, Çin, Fransızların yaptıkları zulümlerde bunlardan kalmaz!
-Hala yapmıyorlar mı?
Çinin Uygur Müslümanları soydaşlarımıza yaptıklarını, Suriye’de yaşananları nereye koyacağız. Hangi birini sayayım. Aynı zulümleri Hindistan da yapıyor.
Dünyanın hemen hemen her tarafında dini, inancı ne olursa olsun Müslümanlara yönelik her türlü zulüm yapıldığı gibi haksızlıkta yapılmaktadır.
Her türlü haksızlık ve zulmün arka planında İslam düşmanlığı yatmaktadır. Bunların hepsi hak ile batıl savaşının birer yansımalarıdır.
Bir de Arap ülkeleri var ki onlara ne demeliyiz, diyebilirsiniz.
Bu konu çok önemli ve üzerinde durulması geren bir konu olup bu konu ile ilgili analizi gerçekçi yapmak gerekmektedir.
Her fırsatta İslam’ı kötülemek isteyen bazı kesimler Araplar üzerinden İslam’a vurmaya çalışmaktadırlar.
Benim peygamberim Hz. Muhammed(sav) Arap olmasına rağmen İslamiyet Araplara değil tüm insan ve cinlere inmiş bir dindir.
Aslında Arap ülkelerinin çoğunu yönetenlerde kukla ve şebek olup onların aldığı kararlar İslam’a mal edilemez.
Bazı Arap ülkelerinin Azerbaycan Ermenistan Savaşında Ermenistan’ı desteklediği basında yer aldı. Doğru olup olmadığını kesin olarak bilmiyorum.
Desteklediklerini varsayalım. Bu durum bizi Müslümanların Ermenistan’ı desteklediği sonucuna ulaştırmaz.
-Ülkemizde Ermenistan’ı destekleyenler yok mu?
Var. Bunlara bakın kesinlikle Müslümanlıkla sıkıntıları olduğunu görürsünüz.
Şunu hepimiz iyi anlamalıyız ki dünyada yaşanan birçok sorun ve adaletsizliğin arkasında İslam düşmanlığının olduğu unutulmamalıdır.
Şebek Devletler dediğimiz devletlere destek verenlerinin arka planında da aynı sebep olup gereksiz tartışmalardan kaçınarak gerçekleri görmeliyiz.

İzlenme: 473 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ