Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Bozkır’da Belediyecilik Hizmetlerinde Başkan Gün

Ankaralı Ali ERZİNCAN

Ankaralı Ali ERZİNCAN

E-Posta :

 Bozkır’ın doğal güzelliğini, şirinliğini, daha da öne çıkaran Belediyecilik anlayışının olmazsa, olmazı estetik güzelliğe, peyzaja önem veren projelerin ve çalışmaların diğer Belediyecilik hizmetleriyle birlikte, bir arada yürüdüğünü görmekteyiz.

Bozkır halkının gözü, kulağı olan Bozkır Postası Gazetesi olarak, bu etkin çalışmalardan dolayı özellikle doğal çevre bilincine duyarlı hemşehrilerimiz adına da mutluyuz.
Bozkır’ın cadde ve sokaklarında, kenar mahallelerinde boy gösteren, Konya Büyükşehir araç ve ekipmanının gayretli hizmetlerini asli görevlerinin dışında, Konya’dan Bozkır’a bir vefanın jesti olarak algılayabiliriz.
Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün’ün Bozkır ilçesi için üretken, bilinçli, gayretli tavır ve projelerini hayata geçirtmekteki beceri ve taktik politikasını ayrıca takdir edenlerdeniz.
Konya’nın diğer ilçelerine göre bir şantiye havasındaki, Bozkır’ın gelişim ve yenilenmesinde başkanın gayret ve çalışmaları Bozkır’lılarca saygıyla karşılanmalıdır diye düşünenlerdeniz.
Var olanı yıkıp yapmaya, tarihi eserleri onarıp düzeltmeye, göz önüne çıkarmaya, peyzaja, yeniliklere açılmaya ne gerek var? Kime yarar sağlar? Zihniyetinde olanlara çevremizde esefle tanık olmaktayız.
Aktivitelere açık, sosyal mekanlar, şehir konaklarına ihtiyaç duyan, gençlere ve spor severlere yeni spor tesislerini öngören, ailelerin çocukları ile özgürce gezebilecekleri, yürüyüş ve gezi parkurlarına, rekreasyon alanlarına önem veren, öncelik tanıyan belediyecilik hizmetlerine saygı duymalıyız diyenlerdeniz.
Böylesi bir düşünce ile hareket eden doğal çevreye saygılı Bozkır Belediye Başkanına sahip olmaktan memnun olarak, bizler Bozkır Postası Gazetesi olarak Başkan İbrahim Gün’ün çalışmalarını destekliyor, yanında olmaktan da mutluyuz. Ayrıca yaptığı hizmetleri onaylıyor ve de keyfle takip ediyoruz.
Görülen, yapılan bir hizmetin zorluğunu görmeden tenkidi kolaydır. Yapılan hizmete öncelikle saygı duyulmalıdır diye düşünmekteyiz.
Halk olarak, vatandaş olarak çevremizle ilgiliysek, yapılana değil, yapılmayan ya da yapılmasının yarardan ziyade zarar getireceğine inandıklarımızın öncelikle peşine takılmalıyız deriz.
Örneğin yakın zamanda devletçe büyük paralarla arıtılması gerçekleştirilmiş olan Bozkır’ın adeta gerdanlığı (ulu çay) Çarşamba çayının aygır pınarı çıkışından ilçe merkezi dahil Bozkır çıkışına kadar pırıl, pırıl kanalizasyon belasından, çerden, çöpten arındırılmış olarak Yolören (Fart) Mahallesinin ortasından, göbeğinden süzülerek geçerken köyün lağamlarıyla pislenip kirlenmesi bir yana, belediyenin çöp bidonlarına rağmen, köyde görüntü kirliliğine de neden olan diğer tablo ise; köylünün çöplerini taşıttığı arıklardan çaya ulaşması ise içimizi acıtıyor.
Çevre bilincinden uzak, çevreye duyarsız insanlarımızın önüne geçilmesi ayrıca çayın lokal kirlenmesinin öncelikle önlenmesini bekleyenlerdeniz.
Başkan İbrahim Gün’ün Çarşamba çayı güzergâhındaki Projelerini hayata geçirmekteki gayret ve azmi necisinde, çayın Bozkır’ın görüntüsüne, havasına vereceği gerek peyzaj çalışmalarıyla gerekse estetik güzelliğinle kısa zaman da cazibe merkezine dönüşeceğinin  heyecanını  Halkın Sesi ve Kulağı olan Bozkır Postası Gazetesi olarak bizlerde taşıyanlardanız.      

İzlenme: 55745 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ