Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

BİR KAYIP BİR KAZANÇ

Filiz KILINÇEL

Filiz KILINÇEL

E-Posta : filizkilincel@hotmail.com

  Nihayet İlçemiz yeniden Zorunlu Eğitim Bölgesi kapsamına alındı. Bu konuda çabalayan herkese teşekkür ederiz. Çabalarımızı görüp bize teşekkür edenlere de ayrıca teşekkür ediyoruz. Yeni öğretmenlerin gelmesi ve görev yapan öğretmenlerin zorunlu görev için İlçemizden gitmemesi, eğitim açısından çok önemliydi. Sırf bu yüzden İlçemizin ne kadar çok göç verdiğini hepimiz biliyoruz. Umarız eğitim sebebine bağlı göç biraz olsun durur. Darısı diğer acil sorunlarımızın başına diyerek,bir başka acil sorunumuzu daha gündeme getirmek istiyorum.
Yılan hikayesine dönen Antalya yolumuz, geçen yıl hizmete girdi diye ne kadar çok sevinmiştik değil mi? Bu konuda attığımız manşetler, yazdığımız yazılar boşa gitmemiş yol en sonunda açılmıştı. Ancak geçtiğimiz aylarda yolun kapandığını öğrendik. Araştırdık ki yolda kayma olmuş ve yol trafiğe kapatılmış. Bu konuda yolun yeniden hizmete açılmasıyla ilgili bir çalışma var mı yok mu bilmiyoruz ama, buradan bir hatırlatayım dedim. Bu yol neden önemli derseniz, bir kez daha örneklerle anlatayım. Uzun zamandır yol konusunu yazmadığımız için unutulmuş olabilir. Cumartesi günü Nevşehir plakalı bir otobüs ilçemizden geçti, içindeki yolcular çarşıda mola verilince kimisi çay içti kimisi alışveriş yaptı ve yollarına devam ettiler. Kapadokya’dan Antalya’ya gidiyorlarmış ve bizim yolu kestirme diye kullanmışlar. Hiçbir şey almasalar bile bir bardak çay içtiler,ufak tefek eksiklerini giderdiler. Bu İlçemiz esnafına küçükte olsa bir katkıdır.Bir başka örnek, Pazar gün Ağaç Tepesi mevkiinde piknikteyiz,geç saatlerde iki otobüs geldi, yolun kapalı olduğunu görünce şaşırdılar tabi, eski yoldan devam etmek zorunda kaldılar ama, o yoldan o otobüsle nasıl geçtiler bilemiyorum. Şimdi o yolun açıldığını duyan tur otobüsleri ilçemizden geçmeye başlamışlarken, bu yolun kapalı olduğunu gördüklerinde, yol yeniden açıldığında bile buradan geçmeye çekineceklerdir. Bariz bir kayıptır bu… Daha fazla kayıplara uğramadan, bir an önce bu yoldaki sorun giderilmelidir diye düşünüyorum.
Okulların tatile girmesiyle birlikte, turizm sezonu da başlayacak ve bu yolu kestirme olduğu için kullanmak isteyenler artacaktır. Ancak yolun kapalı olması, eski güzergahı da yabancı olanların bilmemesi, yolcuları Seydişehir Konya istikametine yönlendirecektir. Bu da bizim için büyük bir kayıptır. Bu konuda neler yapılıyor yada yapılıyor mu bilmiyoruz ama, dediğimiz gibi biz bir hatırlatalım dedik. Yine birileri bizi ukalalıkla suçlayıp “senden mi öğreneceğiz” diyecektir ama olsun. Biz görevimizi yapalım, o yol açılsın da varsın biz ukala olalım.

İzlenme: 1642 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ