Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

BOZKIR KAZANSIN

Filiz KILINÇEL

Filiz KILINÇEL

E-Posta : filizkilincel@hotmail.com

  Kazasız belasız bir yerel seçimi daha atlattık. İlk kez köylerin Bozkır belediyesi için oy kullanması adayları bir hayli yordu, çünkü Bozkır diğer ilçelere benzemiyor. Köylerin çokluğundan ziyade dağınık yerleşim ve uzaklıklar, çalışma koşullarını zorlaştırsa da bizler için zevkli, eğlenceli ve eğitici oldu. Hiç gitmediğimiz köylerimize gittik, yeni dostlar edindik, Bozkır’ımızın görsel güzelliğini bir kez daha fark ettik.
Seçim sonuçları hepimizce malum, yeni Belediye başkanımız ilk kez iktidar partisinden oldu ve hem AKP ye hem de İbrahim Gün’e başarılar diliyorum. Kendilerini çok büyük bir sorumluluk bekliyor ki İbrahim Gün ve ekibi bunun farkındalar. Bizler ise elimizden geldiğince ilçemiz için desteğimizi vereceğiz elbette… Bozkır halkı umuda oy verdi, bunun hepimiz farkındayız. Gün geçtikçe eriyen, kurumları elinden alınan, adeta cezalı bir ilçe olmaktan kurtulmak istedi. Yeni bir isim yeni bir umutla yola devam dedi. Bu umutların boşa çıkmaması en büyük temennimizdir. Çünkü bizler Bozkır’ı asla terk etmemiş ve terk etmeyecek, burada yaşayan, burada karnını doyuran, burada ruhunu doyuran insanlarız. Bozkır’ımıza yapılan her hizmete sevinir mutlu oluruz, kimin yaptığı değil hizmetin gelmesi önemlidir.
Mesela, elimizden alınan zorunlu hizmet bölgesi hakkımızın geri gelmesi hem eğitim camiasını rahatlatacak hem de Bozkır nüfusuna katkı sağlayacaktır. Hastanemizin bölge hastanesi kapsamına sokulması akabinde Sağlık Meslek Yüksek okulu yada ilgili fakültelerin kazandırılması en büyük hizmetlerden birisi olacaktır. Modern bir öğretmen evi,otogar,düğün salonu gibi hizmetlerin kazandırılmasına kim itiraz edebilir ki… Yayla yollarımızın asfaltlanması ve Yörüklerin yeniden ilçemizi tercih etmesi, çarşımızın insanlarla dolması, işini aşını Bozkır’da kazanan gençlerin artması, süslü üst yapıdan daha elzem ve çok büyük öneme sahiptir, ve gerçekleşmesi halinde çok büyük sevince sebep olacaktır.
Dediğimiz gibi Bozkır’da yaşayan insanlar olarak en büyük arzumuz, kaybettiğimiz nüfusumuzun geri gelmesi ve çarşımızın eski canlı, hareketli, bereketli günlerine yeniden kavuşmasıdır. Bunun içinde yeni Belediye Bakanımıza ve ekibine çok iş düşmektedir. Bozkır umuda oy vermiştir ,umarım umutlar boşa çıkmaz. Yeni Belediye Başkanımıza ve ekibine başarılar diliyoruz.

İzlenme: 2212 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ