AK Parti Bozkır İlçe Başkanı Kadir Güven, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Güven, mesajında 106 yıl önce Çanakkale'de tarihin yeniden yazıldığını belirterek "18 Mart vatanını, dinini, namusunu, bayrağını her şeyin önünde tutarak, yekvücut haline gelen bir milletin, istiklâli ve istikbali için neler yapabileceğini destanlaştırdığı tarihtir. 18 Mart aynı zamanda biz yapan değerlerin en zor şartlar altında dahi feda edilemeyeceğinin tüm dünyaya ispatıdır. 106 yıl önce bugün Çanakkale'de şahlanan ruh çelik yığınlarına, top mermilerine, şarapnel parçalarına, havada çarpılan kurşunlara kısaca maddiyatın tüm olanaklarına galebe çalan bir ruhun müşahhas bir örneğidir." ifadelerini kullandı.
 
NE KADAR İFTİHAR ETSEK AZ

Güven mesajında şu ifadelere yer verdi: "Bayrakları bayrak yapan üzerindeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır, anlayışını kendine rehber yapan kahramanlarımız, milletimizin bu topraklarda ilelebet payidar kalmasının teminatıdır. Şanlı ecdadımızla ne kadar iftihar etsek, ne kadar onur duysak yine de yeterli gelmeyecektir. Bu vatanın gerçek sahipleri, kahraman milletimizin cennetmekân kahramanlarıdır.
 
MİLLÎ HAFIZAMIZI KORUMALIYIZ

Milletleri millet yapan değerlerin başında millî hafıza gelmektedir. Millî hafızadan yoksun  bir millet dününü hatırlayamaz, yarını planlayamaz. Bu anlayış hüsran ve yok oluşun habercidir.  Çanakkale Zaferi'nin geleceğimizin teminatı genç nesillere iyi anlatılması, ecdadımıza borcumuz olduğu gibi geleceğimiz açısından da son derece önem taşımaktadır.  Millet olarak bu şanlı emaneti aynı inanç ve duyarlılıkla yarınlara taşımayı en büyük vazife olarak bilmeliyiz.
 
RUHLARI ŞÂD OLSUN

Vatanın istiklâli ve istikbali uğruna ölümü tebessümle karşılayan, bayrağımızı canları pahasına savunarak destan yazan, mevkilerin en yücesi olan şehadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Ruhları şâd olsun."